PoradyLajfhakiZmieszaj z wodą i spryskaj kanapę. Plamy znikną po pierwszym użyciu

Zmieszaj z wodą i spryskaj kanapę. Plamy znikną po pierwszym użyciu

jak wyczyścić kanapę fot. getty images
jak wyczyścić kanapę fot. getty images
10.06.2023 15:26

Chwilą nieuwagi może sprawić, że na kanapie pojawiają się plamy z jedzenia lub wina. Nasz zwierzak również może ją pobrudzić. Podpowiadamy, jak wyczyścić kanapę hotelowym sposobem bez użycia sklepowej chemii.

Kanapa w salonie jest narażona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Spotkania z przyjaciółmi i wieczorne przesiadywanie przed telewizorem sprzyjają powstawaniu zabrudzeń. Jest sposób, dzięki któremu kanapa będzie, jak nowa!

Jak wyczyścić kanapę?

Zabrudzić kanapę wcale nie jest trudno.  Na jej tapicerce poza plamami osadza też się kurz. Zaniedbana nie prezentuje się najlepiej i raczej jest powodem do zawstydzenia. Jak wyczyścić kanapę? Profesjonalne firmy czyszczące meble i dywany to spory koszt. Środki chemiczne mogą zniszczyć materiał i nie do końca być skuteczne. Można tego uniknąć! Nasza znajoma zdradziła nam trik, który zawsze działa na plamy na kanapie. Zdradzamy ci, co robić krok po kroku.

czym czyścić sofę? sól kanapa fot. freepik
czym czyścić sofę? sól kanapa fot. freepik

Patent na brudną kanapę

Jeżeli próbowałeś już różnych sposobów na plamy, to nie pozostało Ci nic innego, jak wypróbować ten bardzo prosty trik. Do jego wykonania potrzebujesz zaledwie kilku produktów, które najczęściej masz w swojej szafce kuchennej.

Oto lista składników:

  • 1 szklanka wody,
  • 3/4 szklanki octu,
  • 3/4 szklanki alkoholu,
  • 1 łyżka sody oczyszczonej,
  • 3 łyżeczki płynu do płukania tkanin.

Jak wyczyścić kanapę tym środkiem? Weź większy pojemnik i wlej do niego każdy ze składników po kolei. Delikatnie zamieszaj lub wstrząśnij. Następnie mieszankę przelej do butelki z rozpylaczem. Przygotuj ściereczkę lub szczotkę. Zanim zabierzesz się za użycie mieszanki, najpierw odkurz kanapę. Po tym rozpyl środek na zabrudzonej powierzchni i wyczyść ją za pomocą szczoteczki. Na końcu wytrzyj to miejsce szmatką i gotowe! Po zastosowaniu tego środka twoja kanapa będzie jak nowa, a wszelkie osady i plamy znikną w mig. Znów będziesz mógł bez wstydu i zasłaniana kocem kanapy, spędzać czas z najbliższymi w salonie.

sól kanapa, fot. freepik
sól kanapa, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także