PoradyLajfhakiPosmaruj sitko w zlewie i odczekaj. Szybko będzie czyste na błysk

Posmaruj sitko w zlewie i odczekaj. Szybko będzie czyste na błysk

jak wyczyścić sitko w zlewie, fot. Getty Images
jak wyczyścić sitko w zlewie, fot. Getty Images

03.08.2023 16:42

Do zlewu trafiają nie tylko detergenty, ale też resztki jedzenia, fusy z kawy i inne nieczystości. Mogą one ostatecznie zatkać odpływ i powodować nieprzyjemny zapach. Podpowiadamy, jak wyczyścić sitko w zlewie.

Czyszczenie sitka może nie należy do najmilszych czynności, ale warto robić to regularnie. Ono wyłapuje resztki jedzenia i nie pozwala im dostać się do kanalizacji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że odpływ na pewno nie zostanie zatkany. Oto wskazówka, w jaki sposób możesz zadbać o sitko.

Jak wyczyścić sitko w zlewie?

Podstawą czyszczenia tego elementu w zlewozmywaku jest usunięcie resztek nagromadzonego w nim jedzenia. I jedna drobna uwaga. Nie wyrzucaj ich do toalety, ani tym bardziej nie wpychaj do odpływu! Powinny trafić wyłącznie do kosza. W innym przypadku mogą z czasem doprowadzić  do nagromadzenia się osadu i problemów z rurami, a nawet ich awarii. Kiedy już usuniesz pozostałości żywności, możesz zabierać się do mycia sitka. Zrobisz to zwykłym płynem do naczyń lub mleczkiem do czyszczenia. Unikaj przy tym twardych druciaków, które mogą zarysować sitko. Lepiej jest zastosować ściereczkę lub gąbkę. Jeśli myśl o szorowaniu tej części zlewu przyprawia cię o mdłości, jest na to sprytne rozwiązanie. Z pomocą przyjdzie ci królowa środków czyszczących i pieczenia - soda oczyszczona. Nie ma chyba bardziej uniwersalnego produktu.

A double bowl stainless steel kitchen sink in a modern style
A double bowl stainless steel kitchen sink in a modern style

Patent na czyste sitko zlewozmywaka

Ten trik jest bajecznie prosty i bardzo ułatwi ci wyczyszczenie sitka. Wystarczy, że wsypiesz do miseczki 2 łyżki sody oczyszczonej i wlejesz wodę. Następnie wymieszaj całość w taki sposób, aby powstała gęsta pasta. Następnie nałóż ją obficie na sitko i pozostaw całość na ok. 10-15 minut. Kiedy ten czas minie, po prostu przetrzyj sitko miękką ścierką lub gąbką, a później spłucz dokładnie wodą. I gotowe. Twoje sitko od zlewozmywaka będzie czyste.  Soda doskonale usunie wszystkie przebarwienia i uporczywe osady, a ty będziesz miał na długo spokój czyszczeniem tego elementu. Jednak pamiętaj, aby regularnie stosować ten patent i utrzymywać sitko od zlewozmywaka w czystości.

Chrome kitchen sink
Chrome kitchen sink
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także