Szalik to wisienka na torcie całej stylizacji. Tym wiązaniem zrobię wrażenie na cmentarzu
Większość z nas nie ma czasu na to, by stać długo przed lustrem i zastanawiać się, jak zawiązać szalik. Zwykle kończy się więc na tym, że owijamy materiał kilka razy wokół szyi i wychodzimy. W efekcie stylizacja wygląda tak sobie, a szalik rozwija się i co rusz musimy go poprawiać. Rozwiązaniem tego problemu mogą być dwa węzły, które wyglądają naprawdę imponująco, a są bardzo łatwe do wykonania.
Podstawową funkcją szalika jest zabezpieczanie naszej szyi, ale chyba każdy chce, by ten dodatek przy okazji uzupełniał stylizację. Musi więc prezentować się efektownie. Niestety wiązanie szalika tak, by dobrze osłaniał gardło, ładnie się układał, a do tego nie rozwijał się przy najmniejszym ruchu, nie jest takie proste. A przynajmniej tak nam się wydawało, dopóki nie poznaliśmy dwóch rewelacyjnych, a do tego prostych sposobów na zawiązanie szalika. Gdy je poznasz, zapomnisz o niedbałym owijaniu szyi!
Jak zawiązać szalik zimą?
Jeśli nie masz pomysłu na to, jak zawiązać szalik do płaszcza z otwartymi klapami lub kurtki zimowej, powinieneś wypróbować węzeł, który jakiś czas temu zaprezentowała na Instagramie Klaudia Blichowska. To eleganckie wiązanie wykonasz w kilku ruchach. Najpierw luźno owiń szal wokół szyi. Niech obydwa końce zwisają z przodu po bokach. Następnie lekko odciągnij przednią część materiału i wywiń ją w kształt ósemki. Chwyć jeden koniec szalika i przełóż go od góry przez dolną pętlę. Następnie zrób to samo z drugą. Na koniec wymodeluj szalik tak, by wewnętrzne warstwy dobrze otulały szyję, a węzeł znajdował się przy krawędzi płaszcza lub kurtki. Jeśli zależy ci na tym, by stylizacja wyglądała bardzo elegancko, schowaj końce szalika wewnątrz płaszcza.
Jakie wiązanie będzie dobre, jeśli mam cienki szalik?
W przypadku cienkich szalików sprawdzi się tzw. wiązanie krawatowe. Jest eleganckie, a jednocześnie zabezpiecza szyję przed chłodem. Jego zaletą jest również to, że nie jest bardzo skomplikowane, ale wygląda efektownie. Wykonanie jest bardzo podobne do tego, które zaprezentowała Klaudia Blichowska. Największa różnica to wykończenie, które wpływa na końcowy wygląd węzła.
- Owiń szal luźno wokół szyi tak, by oba końce zwisały po bokach.
- Następnie chwyć materiał znajdujący się pod szyją i delikatnie rozciągnij pętlę.
- Materiał swojej pętli obróć w powietrzu tak, by stworzyć z niego "ósemkę".
- Przełóż rękę od spodu przez dolną część ósemki i chwyć nią oba zwisające końce szala.
- Przeciągnij końce materiału przez pętelkę tak, by zaczęła się zaciskać.
- Przesuń przednią część pętelki w górę, jak robi się to z węzłem krawata (nazwa tego wiązania nie jest przypadkowa!). Wymodeluj węzeł tak, by przednia część była gładka i przylegała do szyi, a zwisające końce były jak najmniej pomarszczone.
- Końce szala możesz schować pod zapiętym płaszczem lub zostawić na wierzchu.