InspiracjePomysłyJak zrobić maskę karnawałową? Puść wodze fantazji

Jak zrobić maskę karnawałową? Puść wodze fantazji

Jak zrobić maskę karnawałową? Tak wyczarujesz przepiękną ozdobę
Jak zrobić maskę karnawałową? Tak wyczarujesz przepiękną ozdobę
Źródło zdjęć: © Getty Images | Irrin0215
06.02.2024 15:23

To już ostatnie dni karnawału, które warto wykorzystać na dobrą zabawę. Nie może na niej zabraknąć masek karnawałowych, które wprowadzają aurę tajemniczości, a przy okazji znakomicie komponują się z naszą stylizacją. Wiele osób nie może znaleźć odpowiednich masek w sklepach, a jeśli już, to ich cena przyprawia o zawrót głowy. Nie ma sensu zbędnie wydawać pieniędzy. Lepiej nauczyć się, jak zrobić maskę karnawałową samodzielnie!

Maska karnawałowa stanowi dopełnienie stylizacji imprezowej i z pewnością może dodać jej uroku. Każdy karnawał kojarzy z Wenecją oraz Rio de Janeiro, gdzie można zobaczyć kunsztownie wykonane i niezwykle zdobne maski karnawałowe oraz świętujące w nich tłumy. Na nasze karnawałowe imprezy wystarczą te przygotowane samodzielnie, a jedynym ograniczeniem w ich wykonaniu jest nasza wyobraźnia. Daj się ponieść radosnej zabawie, a pomysł na maskę karnawałową wpadnie sam.

Jak zrobić maskę karnawałową?

Wielu osobom może się wydawać, że to zadanie przekracza ich umiejętności plastyczne i manualne, ale nic bardziej mylnego. Samodzielnie przygotowana maska karnawałowa wcale nie musi mieć gotowego szablonu, ponieważ będziesz dopasowywać ją pod własny kształt twarzy. Na początek koniecznie zastanów się nad tematyką imprezy karnawałowej, na jaką się wybierasz, oraz nad swoją stylizacją. Coraz częściej modne są zabawy z konkretnym motywem, który musi pojawić się u każdego gościa. Jeśli dostałeś wolną rękę, to możesz śmiało zaszaleć z maską karnawałową, która wcale nie musi być perfekcyjnie nudna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zrobić maskę karnawałową?

Jeśli nie masz pomysłu, to warto, abyś poszukał inspiracji, a w karnawale wszystkie chwyty są dozwolone. Wszystko, czego potrzebujesz, to blok techniczny lub tektura, marker, farby, klej, elastyczny sznurek, nożyczki oraz ozdoby i materiały, o jakich tylko marzysz! Kształt maski karnawałowej zależy od twoich upodobań i od tego, w jaki sposób ją narysujesz na papierze.

Koniecznie musisz ją dopasować do swojego kształtu twarzy, ponieważ to już połowa sukcesu podczas jej samodzielnego robienia. Jak narysować dobry rozmiar maski? Weź czystą kartkę i przyłóż poziomo do twarzy. Po obu stronach czoła narysuj na kartce kreski lub (jeśli nie masz nikogo do pomocy) umieść w tych miejscach na kartce wsuwki. Masz już gotową indywidualną dla ciebie szerokość maski (jeśli planujesz bogato zdobioną maskę, zostaw więcej miejsca po bokach). Teraz pomiędzy kreskami/wsuwkami wyznacz środek — to miejsce na nos. Wyznaczenie miejsca na oczy nie powinno być już problemem. Kiedy masz gotowy szablon maski, możesz przejść do jego malowania lub ozdabiania. Poniżej mamy kilka propozycji masek karnawałowych DIY:

  • Maska karnawałowa ze złotej koronki
  • Maska karnawałowa z kolorowych piór
  • Czarno biała maska na karnawał
  • Maska na karnawał z różami i motylami
  • Czarna maska karnawałowa
[1/5] Maska karnawałowa ze złotej koronki Źródło zdjęć: © Getty Images | tenkende

Taka maska na karnawał to hit

Koronki, pióra, a może brokat, róże i motyle? Wybierz to, co najbardziej ci się podoba, a następnie przyklejaj kolejne elementy do gotowego szablonu maski karnawałowej. Dzięki temu szybko osiągniesz zamierzony efekt, a warto w czasie karnawału postawić na mocne barwy lub iskrzące kolory. Robienie samodzielnie maski karnawałowej, to znakomita okazja do zabawy oraz relaksu. Kiedy jest już gotowa, to na jej bokach wykonaj dwie dziurki i przewlecz przez nie elastyczny sznurek. Pamiętaj o tym, że maska karnawałowa musi być komfortowa, więc ponownie dopasuj ją do głowy i gotowe!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także