PoradyDomowe trikiWsypuję sporą szczyptę do wazonu. Oto co zrobić, żeby tulipany się podniosły

Wsypuję sporą szczyptę do wazonu. Oto co zrobić, żeby tulipany się podniosły

Teraz już wiem, co robić, aby tulipany dłużej stały w wazonie
Teraz już wiem, co robić, aby tulipany dłużej stały w wazonie
Źródło zdjęć: © Genialne

06.02.2024 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością już teraz każdy z nas tęskni za żywymi kwiatami ciętymi, a szczególnie tulipanami, które od lat są symbolem wiosny. Wiele pań otrzyma z pewnością bukiety tych kwiatów już za tydzień, a warto wiedzieć, jak sprawić, aby stały w wazonie jak najdłużej i nie opadały. Dziś dowiesz się, co zrobić, żeby tulipany się podniosły.

Żywe kwiaty cięte, a w tym przypadku tulipany, od razu poprawiają nasz humor, a przy tym prezentują się pięknie w wazonie. Bardzo często już po kilku dniach główki tulipanów zaczynają się pochylać, a my nie wiemy, jak im pomóc, aby zostały z nami na dłużej. Sekret tego, co robić, żeby tulipany się podniosły, leży w zaledwie jednej szczypcie produktu z kuchennej szafki.

Sposób na to, aby tulipany dłużej stały w wazonie

Tulipany to wyjątkowe kwiaty, które są jednocześnie niezwykle wrażliwe na chłód oraz dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne. Doskonale wiedzą o tym ich hodowcy, ale też hurtownicy oraz kwiaciarze, który od lat stosują sprytne sposoby na to, co zrobić, żeby tulipany się podniosły podczas długiego transportu. Dzięki temu w sklepach oraz kwiaciarniach czekają na nas piękne bukiety, które chętnie zabieramy do domu, przez co na nas spoczywa obowiązek, aby kwitły długo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co robić, żeby tulipany się podniosły? Owijanie tulipanów papierem po zakupie to pierwszy krok, aby nie zmarniały i szybko nie opadły. Nie bez znaczenia jest także to, przez jaki czas będą w chłodzie, czyli podczas transportu. Najlepiej jest ograniczyć to do minimum, a po zakupie tulipanów od razu wrócić do domu i wstawić je do wazonu. Mało kto wie, jak poprawnie przyciąć tulipany do wazonu, a to banalnie proste. Wystarczy uciąć ostrym nożem około trzycentymetrowe końcówki kwiatów pod kątem 45 stopni. Ten zabieg od razu sprawi, że tulipany będą stać z poniesionymi główkami długie dnie.

Co zrobić, żeby tulipany się podniosły?

Ratowanie umierających tulipanów jest proste, a wystarczy zastosować do tego 1 dag cukru kryształu na 1 litr wody, w której się znajdują. Sacharoza zadziała na nie niczym ekspresowy zastrzyk witaminowy, a już po kilku godzinach zauważysz, że główki tulipanów zaczynają się podnosić. Sposób ten jest tani, przez co nie stracimy ani grosza na wymyślne odżywki do kwiatów ciętych, a wytrzymałość tulipanów przedłuży się aż dwukrotnie.

Tulipany powinny stać w czystym wazonie, a ich woda powinna być zmieniana codziennie na świeżą. Ważne jest to, aby była letnia i niechlorowana, ponieważ tylko wtedy nie dobije kwiatów. Warto zadbać o to, aby nasz bukiet stał z daleka od źródeł ciepła, które przyśpieszają jego marnienie. O wiele lepiej będzie postawić go na słońcu, a także nie zapominać o podcięciu łodyg. Teraz już wiesz, co robić, żeby tulipany się podniosły. Dzięki tym sposobom będziesz mieć gwarancję, że twój wiosenny bukiet będzie świeży przez długi czas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także