PoradyLajfhakiJedna rzecz wystarczy, by zatkać hotelową umywalkę i zrobić pranie

Jedna rzecz wystarczy, by zatkać hotelową umywalkę i zrobić pranie

jak zrobić pranie w hotelu. fot. genialne.pl
jak zrobić pranie w hotelu. fot. genialne.pl
20.06.2023 16:50

Pranie podczas podróży to ważny temat, szczególnie jeśli mamy ograniczoną ilość ubrań ze sobą. Niekiedy w hotelach są pralki lub punkty usługowe, gdzie można oddać rzeczy do wyprania. Jednak co, kiedy ulubiona rzecz jest poplamiona, a pralki brak? Podpowiadamy, jak zrobić pranie w hotelu przy użyciu prostego triku.

Okres zbliżających się wakacji to idealny czas na podróże i odpoczynek. Mimo to warto pamiętać o ułatwiających pobyt sposobach, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Najczęstszym problemem jest pranie ubrań w hotelu, w którym nie ma pralki.

Jak zrobić pranie w hotelu przy użyciu monet?

Kiedy nie ma pralki, to pozostaje wyprać ubranie ręcznie pod kranem łazienkowym. Problemem może być wtedy brak korka do zatkania zlewu, ale jest na to prosty i skuteczny trik. Wystarczy wziąć reklamówkę i rozłożyć ją w zlewie, a następnie położyć na niej kilka monet. Jeśli reklamówka jest duża, to warto zahaczyć nią o krawędź zlewu, aby monety na niej nie spadły. Teraz można spokojnie nalewać wody do umywalki i rozpoczynać pranie.

Obraz

Pozostałe triki przydane w pokoju hotelowym

  • Najbardziej brudnym przedmiotem w hotelach wcale nie jest materac, naczynia czy łazienka, tylko pilot od telewizora. Dlatego warto włożyć go do woreczka foliowego i używać tylko w taki sposób. Dzięki temu uchronisz się przed zakażeniem bakteriami lub wirusami.
  • Pogniecione ubrania warto powiesić w łazience, a następnie wziąć gorący prysznic. Pod wpływem pary wodnej wszystkie zagniecenia się wyprostują bez użycia żelazka.
  • Jeśli zasłony bardzo się rozchodzą, to łatwo można je spiąć wieszakami do spodni. Dzięki temu trikowi poranne promienie słońca na pewno cię nie obudzą.
  • Zlew może pełnić funkcję lodówki, jeśli wrzucisz do niego kostki lodu, a następnie schłodzisz w nim napoje.
  • Czasem w pokojach brakuje stolików nocnych, ale to nie problem, ponieważ zagięty zewnętrzny róg prześcieradła świetnie sprawdzi się w tej roli do przechowywania telefonu.
  • Kartka papieru włożona w czytnik do kart hotelowych sprawi, że po wyjściu z pokoju wszystkie twoje sprzęty elektroniczne się naładują.
Black travel suitcase in bedroom or hotel room and window curtain background. Relaxing time on holidays, weekend and traveling, business trip concept. Copy space
Black travel suitcase in bedroom or hotel room and window curtain background. Relaxing time on holidays, weekend and traveling, business trip concept. Copy space
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także