PoradyLajfhakiJednym prostym trikiem wytępisz wszystkie larwy moli spożywczych

Jednym prostym trikiem wytępisz wszystkie larwy moli spożywczych

sposób na larwy moli fot. genialne.pl / freepik
sposób na larwy moli fot. genialne.pl / freepik
25.07.2023 09:35

Mole spożywcze to prawdziwe utrapienie. Ciężko ich pozbyć się z kuchni i niestety oznaczają straty w kaszach, makaronach czy orzechach. Dlatego, jeśli je zauważysz, zastosuj nasz domowy sposób na mole i na larwy moli, a będziesz miał z nimi spokój.

Widzisz, że w Twojej szafce kuchennej zagnieździły się mole kuchenne? Nie pojawiły się one same, ich jaja przyniosłeś w produktach ze sklepu. Nie ma sensu sprawdzać, w których - niestety musisz wyrzucić wszystkie, które masz w miejscu ich zalęgnięcia się. Aby się jednak pozbyć samych moli oraz ich larw, zastosuj nasze 2 triki.

Kiedy w kuchni zalęgły się mole...

Źle zabezpieczone produkty to idealne środowisko dla nich. Najczęściej żerują w mąkach, cukrze, kaszach, orzechach, makaronach czy herbacie. Niestety potrafią rozejść się po całej kuchni. Dlatego trudno się ich pozbyć, kiedy zawczasu ich nie odkryjemy. Jeśli zastanawiasz się, jak się ich pozbyć - zastosuj domowy sposób na mole.

Sposób na mole spożywcze, fot. Freepik
Sposób na mole spożywcze, fot. Freepik

Liście laurowe - trik na mole spożywcze

Zapach liści laurowych to skuteczny sposób na pozbycie się moli. Mole spożywcze ich nienawidzą i będą trzymały się z daleka. Dlatego polecamy Ci wsadzić po jednym liściu do pojemników z suchymi produktami. Liście laurowe nie zmienią ich smaku, a jedynie będą tarczą ochronną przed szkodnikami. Można też położyć je na półkach w spiżarni czy w kuchennych szafkach. Dobrze też zastosować: ziele angielskie, goździki, jałowiec i kminek. Jednak te przyprawy są bardziej aromatyczne, dlatego nie wkładaj ich bezpośrednio do produktów. 

Liść laurowy na mole, fot. Freepik
Liść laurowy na mole, fot. Freepik

Jak wytępić larwy moli spożywczych?

Jeśli zauważysz mola w domu, wiedz, że na pewno jest ich więcej. Dlatego dobrze przeszukaj swoje szafki i dokładnie je umyj, a produkty z inwazją moli - wyrzuć. Jeśli do tej pory zostawiałeś mąkę, kaszę czy makarony niezamykane - te, które teraz kupisz, przesyp do szklanych, zamykanych pojemników i włóż na kilka dni do zamrażarki. Tak zabijesz larwy moli, jeżeli tam były. Po wyjęciu ich z zamrażarki do każdego z pojemnika włóż liść laurowy. Nowe mole się już do nich nie zbliżą. Szafki przetrzyj ciepłą wodą z octem. Będziesz pewny, że w ten sposób nie dopuścisz do ponownej inwazji i nie stracisz już swoich zapasów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także