PoradyLajfhakiJeśli masz taką walizkę, złodzieje otworzą ją nawet ołówkiem

Jeśli masz taką walizkę, złodzieje otworzą ją nawet ołówkiem

bezpieczna walizka fot. genialne.pl
bezpieczna walizka fot. genialne.pl
14.08.2023 11:46

Sezon wakacyjnych wyjazdów w pełni, co wiąże się z różnymi problemami technicznymi. W tym czasie łatwo zgubić swój bagaż, a co gorsza złodzieje tylko czekają na łupy. Bezpieczna walizka to także bezpieczna podróż!

Zazwyczaj zadowoleni ze zbliżającego się urlopu tracimy czujność, na czym mogą zyskać rabusie, a my stracić wartościowe rzeczy, czas oraz masę nerwów. Dlatego warto poznać sposoby na to, jak zwiększyć maksymalnie swoje bezpieczeństwo w podróży i okazać się sprytniejszym od letnich złodziei.

Bezpieczna walizka, czy to możliwe?

Eksperci radzą, aby kupować tylko te z dostępnych walizek, które są po pierwsze z twardych materiałów. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na zamek, a powinien on być zakryty po obu stronach. Warto też zdecydować się na walizkę z zamkiem TSA, która ma zabezpieczenie szyfrowe oraz ma obok niego miejsce na klucz. Jednak przy zakupie nie dostajemy go, ponieważ posiadają go tylko celnicy, którzy sprawnie mogą ją otworzyć podczas kontroli. Jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ nikt oprócz właściciela bagażu i odpowiednich służb nie jest w stanie jej otworzyć żadnym sposobem.

Blue luggage suitcase for travel and tourism. Departure bag for journey and transport at the airport. Generative ai
Blue luggage suitcase for travel and tourism. Departure bag for journey and transport at the airport. Generative ai

Tego o walizce na pewno nie wiesz

Techniki kradzieży co chwila wchodzą na coraz wyższe poziomy. Złodzieje działają zazwyczaj w grupach, co ułatwia im działanie, a potem łupy dzielą między siebie. Jak się okazuje, kody lub kłódki na bagażach nie stanowią dla nich żadnej przeszkody. Jej otwarcie jest bardzo proste i można je wykonać przy pomocy zwykłego długopisu biurowego. Wystarczy włożyć go do zamka w walizce, a bez problemu on ustąpi. Warto dodać, że nie zostaje po tym żaden ślad na bagażu. Dlatego nic nieświadomy podróżny ze spokojem kontynuuje podróż. Zamiast kupować kolejną kłódkę do bagażu, lepiej przeznacz te pieniądze na coś zupełnie innego, a nigdy nie staniesz się ofiarą rabusiów.

O czym pamiętać podczas pakowania?

  • Wszystkie dokumenty, klucze oraz ważne przedmioty należy mieć przy sobie lub w bagażu podręcznym.
  • Kiedy przewozisz coś wartościowego, koniecznie ubezpiecz bagaż.
  • Sprawdź dokładne wymiary walizki, aby mieściła się w dopuszczalnych ramach.
  • Przed podróżą zważ bagaż i ustrzeż się przed kosztowną dopłatą.
  • Koniecznie oznacz swoją walizkę, aby łatwo ją odnaleźć.
  • Możesz owinąć walizkę folią spożywczą, wtedy złodzieje też tak szybko się do niej nie dostaną, nie pozostawiając śladów.
Walizka w folii fot. genialne.pl
Walizka w folii fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także