PoradyLajfhakiKlikam jeden guzik na kasie samoobsługowej i już nie przepłacam. To dziecinnie proste

Klikam jeden guzik na kasie samoobsługowej i już nie przepłacam. To dziecinnie proste

Klikam jeden guzik na kasie samoobsługowej i już nie przepłacam. To dziecinnie proste
22.10.2023 08:45, aktualizacja: 22.10.2023 10:57

Kasy samoobsługowe w dyskontach to duże ułatwienie dla osób, które nie lubią stać w kolejkach. Mało kto zna jednak wszystkie ich ukryte funkcje. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić na zakupach w Biedronce, a także znacznie ułatwić sobie procedurę skanowania produktów.

Jeśli idziesz do Biedronki po kilka rzeczy i nie chcesz stać w kolejce, w której zwykle ustawionych jest sporo osób (najczęściej z pełnymi koszykami), z pewnością wybierasz kasy samoobsługowe. Są proste w obsłudze i umożliwiają szybkie zeskanowanie zakupów. Prawdopodobnie nie znasz jednak wszystkich ich funkcjonalności, a mógłbyś na tym sporo zyskać. I to również w wymiarze finansowym! Jeśli nie korzystasz z jednej z ukrytych funkcji, możesz przepłacić za niektóre produkty. Podpowiadamy, co zrobić, by ułatwić sobie zakupy i mieć pewność, że nie poniesiesz niepotrzebnych wydatków.

Na co uważać, wybierając kasy samoobsługowe?

Szczególną czujność powinieneś zachować, kupując w kasie samoobsługowej rzeczy na wagę, czyli głównie owoce i warzywa. Kasa jest wyposażona w wagę, na której kładziesz produkty. Niestety, zdarza się, że nie jest ona odpowiednio skalibrowana. W związku z tym może zawyżyć wagę kupowanych produktów, a przez to również ich cenę. Jeśli jesteś klientem Biedronki i nie chcesz przepłacać, przyjrzyj się dobrze obszarowi tuż nad wagą. Znajdują się tam cztery przyciski. Pierwszy od prawej to cyfra zero z dwoma strzałkami po bokach. Oznacza ona tarowanie, czyli inaczej zerowanie wagi. Naciśnij ją, zanim ułożysz na płycie kasy swoje produkty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że urządzenie dokonało prawidłowego pomiaru.

Kasy samoobsługowe mają kilka ukrytych funkcji. Fot. Freepik
Kasy samoobsługowe mają kilka ukrytych funkcji. Fot. Freepik

Jakie są inne ukryte funkcje kas w Biedronce?

Kasy samoobsługowe w popularnym dyskoncie mają w tym samym rzędzie jeszcze trzy inne przyciski. Każdy z nich odpowiada za inną funkcjonalność.

  • Pierwszy przycisk od lewej to ikona głośnika. Powinieneś ją kliknąć, jeśli jesteś osobą starszą lub niedosłyszącą. Dzięki temu kasa będzie głośniej nadawała komunikaty z instrukcjami.
  • Drugi przycisk od lewej to ikona aparatu fotograficznego. Naciskając go, ułatwisz sobie zeskanowanie karty lub aplikacji Biedronki, a więc możesz w prosty sposób aktywować dodatkowe rabaty.
  • Z kolei drugi przycisk od prawej (obok tego do tarowania wagi) to trójkąt z wykrzyknikiem w środku. Powinieneś korzystać z niego zawsze, gdy masz jakiś problem z zakupem. Odpowiada on za przywołanie obsługi sklepu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także