PoradyLajfhakiKażda pralka potrafi wysuszyć ubranie. Wiele osób nadal nie wie o tej funkcji

Każda pralka potrafi wysuszyć ubranie. Wiele osób nadal nie wie o tej funkcji

jak wysuszyć ubranie w pralce, fot. Getty Images
jak wysuszyć ubranie w pralce, fot. Getty Images
Adrianna Trusiuk

10.10.2023 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Musisz włożyć na siebie dopiero co wypraną, wilgotną koszulę? Zanim położysz ją na grzejnik czy zaczniesz suszyć suszarką, koniecznie wykorzystaj ten mało znany patent. Wyjaśniamy, jak wysuszyć ubranie w pralce.

Pralko-suszarki to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy nastawić odpowiedni program, żeby po kilkudziesięciu minutach wyciągnąć świeże, pachnące, czyste, a do tego suche ubrania. Eliminują też konieczność rozkładania suszarki na pranie, która zajmuje mnóstwo miejsca. Niestety, to też duży wydatek. Jest jednak na to sposób, bowiem w zwykłej pralce również można "wysuszyć" pranie. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Jak wysuszyć ubranie w pralce?

Jesienią, kiedy to temperatury spadają poniżej 15 stp. C., suszenie prania na dworze zwyczajnie nie ma sensu. To właśnie wtedy wyciągamy ogromne suszarki na pranie, które zajmują mnóstwo miejsca. Zdarza się, że tkaniny są wilgotne nawet po całej nocy suszenia. Dzieje się tak dlatego, że w okresie jesienno-zimowym w większości mieszkań osadza się wilgoć. Z kolei nadmiar wilgoci może zamienić się w pleśń. To bardzo niebezpieczne zjawisko, które niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jak rozwiązać ten problem? "Podsusz" ubrania w pralce. Jak to zrobić? Wystarczy, że wyjmiesz odzież, a bęben pralki wyłożysz chłonnymi ręcznikami. Następnie, włóż do bębna część ubrań i nastaw wirowanie. Wybierz możliwie największą ilość obrotów. Ręczniki pochłoną nadmiar wilgoci, a po wyciągnięciu, ubrania będą prawie suche. Po wirowaniu połóż je na rozgrzanym kaloryferze. Po kilkunastu minutach powinny być już całkowicie suche.

Jak wysuszyć pranie w pralce, fot. Adobe Stock
Jak wysuszyć pranie w pralce, fot. Adobe Stock

Jak uniknąć prasowania?

Jak wysuszyć pranie w pralce, fot. Adobe Stock
Jak wysuszyć pranie w pralce, fot. Adobe Stock
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także