Kiedy już straciłam nadzieję, zastosowałam ostatni patent na kamień w łazience. Zadziałał!
Miałam dość tego, że kamień pod prysznicem z tygodnia na tydzień coraz bardziej zarastał. Na nic zdawało się szorowanie, a sklepowe produkty działały jedynie na krótką metę. Zaczęłam szukać w sieci informacji na temat tego, jak go usunąć bez porysowania metalowych powierzchni? Znalazłam prawdziwą perełkę. Wypróbuj ten trik.
25.10.2023 16:32
Nie da się uniknąć kamienia pod prysznicem. Ten uporczywy osad to nic innego jak zebrane minerały z twardej wody. Zamontowanie filtra może nieco ograniczyć problem, lecz nie da rady się go pozbyć, tak by nigdy nie nawracał. Klucz do utrzymania czystości to regularne czyszczenie sprawdzonymi sposobami.
Dlaczego pod prysznicem widać gruby kamień?
Z prysznica korzystamy nawet kilka razy dziennie, a co za tym idzie, cała jego powierzchnia ma częsty kontakt z wodą. Minimalne ilości minerałów zbierają się na nim, aż wreszcie wszystko zaczyna zarastać do takiego stopnia, że pojawia się gruby osad. Brak systematyczności w usuwaniu prowadzi do pojawienia się grubej warstwy kamienia, a ten nie chce tak łatwo się poddać. Zdrapywanie może powodować rysy na baterii i płytkach, więc trzeba do tego podejść innym sposobem. Zastosowanie żrącej chemii może być skuteczne, lecz trzeba liczyć się z tym, że będzie ona działać na zewnętrzną warstwę chromu. Czy warto ryzykować odbarwieniem, skoro domowy trik jest równie skuteczny i nie ma aż takiej mocy, by zniszczyć prysznic?
Co to za trik na pozbycie się kamienia z kabiny prysznicowej?
Poniżej znajdziesz kilka skutecznych sposobów na kamień pod prysznicem. Zadziałają nawet wtedy, kiedy osad do tej pory nie dawał za wygraną pod wpływem szorowania.
- Okład z octu — ten trik zna chyba każdy, lecz warto o nim wspomnieć, bo mimo że wiekowy, nadal sprawdza się świetnie. Wystarczy nasączyć octem ręczniki papierowe i obłożyć nimi całą baterię. Wszystko zawijamy folią spożywczą i czekamy kilka godzin, aż osad sam odpadnie.
- Pasta do zębów — może przydać się w sytuacji, gdy zabraknie nam octu. Smarujemy grubą warstwą baterię i pozostawiamy na kilka godzin. Fluor zawarty w kosmetyku napowietrzy kamień, a ten zacznie odchodzić sam.
- Kwasek cytrynowy — produkt, który doskonale rozpuszcza kamienny nalot. Wystarczy zmieszać łyżkę kryształków ze szklanką wody i przelać do butelki z atomizerem. Pryskamy obficie kabinę i odczekujemy około godzinę. Po tym czasie przecieramy wszystko gąbką i spłukujemy wodą.