PoradyLajfhakiKiedy melduję się w hotelu, naklejam plaster na drzwi. Czuję się bezpieczniej

Kiedy melduję się w hotelu, naklejam plaster na drzwi. Czuję się bezpieczniej

Jak dobrze zabezpieczyć swoje drzwi w pokoju hotelowym?
Jak dobrze zabezpieczyć swoje drzwi w pokoju hotelowym?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Luis Alvarez

05.02.2024 13:57, aktual.: 04.07.2024 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety czasami nocleg w hotelu może przerodzić się w prawdziwy koszmar. Decydując się na wybór spędzenia nocy w obcym miejscu, musimy być świadomi istnienia realnych zagrożeń. Sprawdź przydatne triki, które zwiększą twoje bezpieczeństwo w hotelu.

Z reguły społeczeństwo raczej ma dużo większe zaufanie do bezpieczeństwa noclegu w hotelu niż w jakimś hostelu lub pensjonacie o niskim standardzie. Czasami jednak status hotelu wcale nie zapewnia nam odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa. Oczywiście hotel hotelowi nierówny. I ogromny wpływ na jego renomę ma ilość posiadanych gwiazdek, opinii oraz lokalizacja. Jednak w dzisiejszych czasach zdarza się, że nawet miejsca z pewną renomą mogą dostarczyć nam niekomfortowych doświadczeń. Zwłaszcza kobiety podczas samotnych podróży są narażone na różne ataki i włamania do swoich hotelowych pokoi. Jak się przed tym ustrzec? Podpowiadamy kilka przydatnych trików.

Jak zabezpieczyć swój hotelowy pokój?

Nocleg w hotelu dla większości ludzi jest komfortowym miejscem na odpoczynek. Istnieją jednak sytuacje, w których gość może czuć się w jakiś sposób zagrożony. Niestety w większości dotyczy to samotnie podróżujących kobiet. Jeżeli więc chcecie czuć się dużo bezpieczniej w swoim pokoju hotelowym, to trzeba w sposób dodatkowy zadbać o bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Na samym początku po wejściu do pokoju należy się dokładnie rozejrzeć. Jeżeli nic nie wzbudza naszych podejrzeń, to warto nakleić plaster lub kawałek taśmy na wizjer drzwi (jeśli taki znajduje się w drzwiach). Zabieg ten skutecznie uniemożliwi osobie postronnej podglądanie nas w pokoju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Upewnij się, czy w twoim pokoju nie ma kamer!

Zwłaszcza osoby, które miały okazje nocować w koreańskich hotelach czy apartamentach, mogą potwierdzić, że montowanie w pokojach i łazienkach ukrytych urządzeń nagrywających, jest niestety coraz bardziej popularne. Zjawisko to jest niezwykle niebezpieczne i coraz bardziej powszechne. Dlatego też po wejściu do pokoju od razu warto się dokładnie rozejrzeć i sprawdzić miejsca, które mogą być potencjalną skrytką na mini kamerę (np. czujnik dymu, żyrandol, wentylacja, rośliny doniczkowe, lampki, zegary). Dodatkowo można zaopatrzyć się w różnych internetowych sklepach w specjalny wykrywacz takich kamer lub zainstalować aplikację, która odnajdzie podsłuchy i kamery.

W celu dodatkowego zabezpieczenia się przed hotelowymi intruzami warto położyć na klamce od drzwi wejściowych jakąś monetę. Dzięki temu jeśli ktoś w nocy naciśnie na klamkę, to spadający pieniążek narobi hałasu i nas ostrzeże. Jeżeli posiadasz przy sobie jakieś cenne rzeczy czy dokumenty, to warto je ukryć w czystej i jednorazowej dziecięcej...pieluszce! Trik z pampersem skutecznie zmyli potencjalnego złodzieja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także