PoradySprzątanieKiedy muszę ekspresowo umyć WC, biorę 1 miarkę tego proszku. To metoda cud

Kiedy muszę ekspresowo umyć WC, biorę 1 miarkę tego proszku. To metoda cud

Czyszczenie toalety proszkiem do prania daje dobre efekty.
Czyszczenie toalety proszkiem do prania daje dobre efekty.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl
04.11.2023 16:49

Chyba każdy chciałby znaleźć sposób na szybkie i łatwe czyszczenie toalety. My robimy to proszkiem do prania! W pierwszej chwili może to brzmieć nieco dziwnie, ale ten detergent ma niemal magiczne właściwości. Wystarczy jedna miarka, by sedes błyszczał jak nowy i to bez mocnego szorowania.

Nie ma chyba osoby, która nie wzdrygnęłaby się na samą myśl o korzystaniu z brudnej toalety. Mimo tego mało kto ochoczo podejmuje się wypucowania jej. Większość z nas marzy o tym, by istniało magiczne zaklęcie, które przywracałoby muszlę sedesową do idealnego stanu w kilka sekund. Niestety, takiego zaklęcia nie ma. Istnieje jednak magiczny proszek, którego możesz użyć, by z łatwością pozbyć się brudu. Najlepsze jest to, że najprawdopodobniej już masz go w domu.

Dlaczego czyszczenie toalety proszkiem do prania to dobry pomysł?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: ponieważ to po prostu działa! Ale oczywiście ta metoda ma solidne, chemiczne podstawy. Proszek do prania zawiera zmiękczacze wody oraz surfaktanty, które rozpuszczają kamień i usuwają zabrudzenia. Detergent do prania doskonale nada się więc również do czyszczenia toalety. Warto sięgnąć po tę metodę, gdy musisz szybko odświeżyć WC przed przyjściem gości i nie chcesz, by pachniało w nim chemią. Proszek do prania przyda się także, gdy zwyczajnie skończy ci się środek do czyszczenia muszli sedesowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak umyć toaletę proszkiem do prania?

Zanim przystąpisz do mycia muszli sedesowej, spłucz wodę, by zwilżyć jej powierzchnię. Następnie wsyp do niej jedną miarkę proszku. Postaraj się rozprowadzić go równomiernie po całym wnętrzu toalety. Proszek powinien przykleić się do ścianek. Zostaw detergent w sedesie na ok. 20 minut. Tyle wystarczy, by substancje zawarte w proszku rozpuściły brud. Po upływie wyznaczonego czasu weź szczotkę do czyszczenia WC i umyj nią ścianki toalety. Pamiętaj, by wyszorować również trudno dostępne miejsca, w tym obszar pod krawędzią muszli sedesowej. Gdy skończysz pracę, ponownie spłucz wodę. Gotowe! Toaleta powinna być lśniąca i pachnącą świeżością.

Czyszczenie toalety proszkiem do prania jest bardzo łatwe.
Czyszczenie toalety proszkiem do prania jest bardzo łatwe.© Genialne.pl

Jaki inny detergent można wykorzystać w łazience?

Jeśli czyszczenie toalety proszkiem do prania nie wchodzi w grę (ponieważ używasz kapsułek lub po prostu się skończył), możesz zastosować inny popularny detergent. Mowa o płynie do płukania. On również zawiera podstawowe składniki czyszczące, a do tego ma dużą ilość substancji zmiękczających (to dzięki nim ubrania są po praniu tak przyjemne w dotyku). Użyj go w ten sam sposób, co proszku — rozprowadź po muszli, odczekaj 20 minut, wyszoruj i spłucz wodę. Właściwości czyszczące i zdolność rozpuszczania kamienia płynu do płukania, możesz wykorzystać także do mycia kabiny prysznicowej czy łazienkowej armatury. Po prostu rozprowadź go na powierzchni, którą chcesz wyczyścić, odczekaj chwilę, przetrzyj gąbką i spłucz. Po kamieniu nie zostanie najmniejszy ślad.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także