PoradyLajfhakiKiedy nie mogę zasnąć, wstaję po jedną rzecz. Usypiam błyskawicznie

Kiedy nie mogę zasnąć, wstaję po jedną rzecz. Usypiam błyskawicznie

skarpetki na bezsenność fot. freepik
skarpetki na bezsenność fot. freepik
15.09.2023 15:46

Jedni uważają to za śmieszne, inni nie wyobrażają sobie spać bez nich - mowa tu oczywiście o skarpetkach. Okazuje się, że skarpetki na bezsenność działają rewelacyjnie - bez konieczności tabletek nasennych!

Skarpetki na nogach mają wiele cennych właściwości leczniczych. Nie tylko ogrzewają stopy, ale też pomagają lepiej spać. Dowiedz się, jak możesz pozbyć się bezsenności za ich pomocą.

Czy skarpetki na bezsenność faktycznie działają?

Jeśli zdarza ci się spać w skarpetkach nie tylko w okresie jesienno-zimowym, okazuje się, że instynktownie dbasz o swoje zdrowie, a zwłaszcza dobry sen. Ponieważ to nie jest jedynie widzimisię osób borykających się z zimnymi stopami. Okazuje się, że pomagają one też na inne schorzenia. Dzieje się tak, ponieważ spanie w skarpetkach zwiększa krążenie krwi w stopach, a do doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych. W rezultacie organizm szybciej pozbywa się nadmiaru ciepła i obniża temperaturę ciała - a to właśnie ona wpływa na poprawienie jakości snu. Dlatego osoby, które cierpią na problemy z zasypianiem lub bezsenność powinny w nich spać. Tezę tą potwierdzają również testy przeprowadzone na 6 badanych mężczyznach - oto jaki był ich rezultat.

A high angle shot of the legs of a female in grey knitted socks under the blanket
A high angle shot of the legs of a female in grey knitted socks under the blanket

Co mówią badania?

Mężczyźni ci mieli spać przez 7 dni w skarpetkach. Po tym czasie okazało się, że badani zasypiali średnio o 7,5 minuty wcześniej, a całkowity czas ich snu był nawet o 32 minuty dłuższy! Mało tego, liczba przebudzeń tych mężczyzn wynosiła 0 7,5 razy mniej, a wydajność snu była o 7,6% wyższa. Jak widać, warto spać w skarpetkach, niezależnie, czy ktoś uważa to za śmieszne, czy nie. Jest to duża korzyść dla naszego zdrowia, co wpływa pozytywnie na samopoczucie i wypoczynek. W efekcie lepiej będziesz funkcjonował każdego dnia, ponieważ będziesz wyspany i twojego snu nie będą zaburzały problemy z zaśnięciem, czy bezsenność! Unikniesz też stosowania tabletek nasennych, które jak wiadomo, mogą być też uzależniające w dłuższym czasie stosowania. Pamiętaj, że dobry sen to odporność organizmu na choroby, zwiększona kreatywność oraz lepsza pamięć, czyli same korzyści!

Relax and Cozy Concept, Female foot in Warm Stripe Wool Sock on Bed, Pink Pastel as background wall
Relax and Cozy Concept, Female foot in Warm Stripe Wool Sock on Bed, Pink Pastel as background wall
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także