PoradyLajfhakiKiedy pilot nie działa, sięgam po 1 rzecz i wkładam do środka. Wtedy śmiga bez zarzutu

Kiedy pilot nie działa, sięgam po 1 rzecz i wkładam do środka. Wtedy śmiga bez zarzutu

Kiedy pilot nie działa, sięgam po 1 rzecz i wkładam do środka. Wtedy śmiga bez zarzutu
01.08.2023 13:58

Wygodnie zasiadając na kanapie, automatycznie sięgamy po pilota w nadziei, że obejrzymy kolejny odcinek ulubionego programu. Jednak co, jeśli nasz plan na wieczór spala na panewce, ponieważ urządzenie przestaje reagować? Sprawdź, co robić, kiedy pilot nie działa.

Często zdarza się, że sprzęt elektroniczny przestaje działać w najmniej oczekiwanym momencie. Nie inaczej jest z pilotem do telewizora. Możemy nie używać go od jakiegoś czasu, ale gdy tylko po niego sięgamy, okazuje się, że nie działa. Często nie jest to awaria, a zwykłe wyczerpanie baterii. Dlatego zawsze sprawdzaj stan urządzenia właśnie począwszy od nich.

Co kiedy pilot nie działa?

Głośne klątwy lub inne dosadne wyrażenia na nic się zdadzą — tak samo jak energiczne potrząsanie urządzeniem. Należy na spokojnie otworzyć tylną klapkę i wyciągnąć baterie. Zazwyczaj to one są winowajcą popsutego pilota. Wystarczy, że włożysz nowe sztuki i problem zniknie. Jednak czasem zdarza się, że zapomnisz uzupełnić zapasy i w domu nie ma zapasowych baterii lub jest tylko jedna sztuka. Nie denerwuj się w takiej sytuacji, tylko sięgnij po ołówek, najzwyklejszy przybór szkolny. Na początku musisz zmierzyć, na jaką długość go przyciąć, aby zmieścił się do komory baterii. Następnie sięgnij po nóż i utnij tyle, ile potrzebujesz, a następnie naostrz drugą stronę ołówka. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ musi on zmieścić się między metalowymi stykami po obu stronach. Sposób ten wymaga użycia tylko jednej baterii i ołówka. Po odpowiednim umiejscowieniu rysików, pilot zacznie działać, a ty możesz cieszyć się spokojnym wieczorem przed telewizorem.

Obraz

Inny trik na niedziałający pilot

Kiedy brak nam baterii lub ołówka, to nic straconego. Wystarczy sięgnąć po folię aluminiową i wyciąć z niej niewielki pasek, który należy złożyć w mały kwadrat. Powinien on zmieścić się między bateriami a sprężynkami, czyli na znaku minusa. Fragment folii musi także dotykać baterii, aby mógł prawidłowo zadziałać. Według zasad fizyki folia aluminiowa spełni funkcję mostku przewodzącego, który wzmacnia działanie nawet najbardziej wyczerpanych baterii. Warto dodać, że folia sprawdzi się, kiedy mamy inny model baterii, np. do pilota wymagane są AA, a w naszej szafce jest tylko AAA. Wtedy tak samo zwijamy folię w kostkę i wkładamy między baterię a sprężynkę.

Folia aluminiowa ma dwie strony. Fot. Genialne.pl
Folia aluminiowa ma dwie strony. Fot. Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także