PoradyLajfhakiKiedy piorę białe ręczniki, zawsze biorę ze sobą cytryny. To trik sprzątaczek

Kiedy piorę białe ręczniki, zawsze biorę ze sobą cytryny. To trik sprzątaczek

co zrobić żeby ręczniki były białe, fot. Genialne
co zrobić żeby ręczniki były białe, fot. Genialne
07.09.2023 13:46

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się co zrobić, żeby ręczniki były białe jak te z hotelowego pokoju? Jasne tkaniny mają to do siebie, że z czasem stają się żółte i ciężko je przywrócić do poprzedniego stanu. Na całe szczęście jest mnóstwo sposobów na wybielanie tkanin, poniżej znajdziesz dwa z nich.

Ręczniki i pościel to takie artykuły, które są podatne na zżółknięcie. Wszystko przez częste pranie w wysokich temperaturach. Jeśli chcesz by zawsze były w jak najlepszej kondycji, musisz od czasu do czasu robić im domowy zabieg wybielający. Nie będziesz potrzebować żrących środków, ani drogich detergentów. Sekret na idealny kolor zdradziła pokojówka hotelowa.

Zabieg wybielający dla ręczników

Co zrobić, żeby ręczniki były zawsze białe? fot. Freepik
Co zrobić, żeby ręczniki były zawsze białe? fot. Freepik

Co zrobić, żeby ręczniki były białe przez dłuższy czas

Kąpiel w kwasku jest skuteczna, lecz nie jesteśmy w stanie robić jej za każdym razem gdy pierzemy tkaniny. W tym wypadku znacznie lepiej dosypać nieco sody oczyszczonej do prania, a będzie ona utrzymywać stały efekt bieli. Dorzuć bezpośrednio do bębna dwie łyżki sody i puść program o niskiej temperaturze. Ręczniki i pościel będą odświeżone i śnieżnobiałe. Dodatkowo soda ma właściwości odkażające i pochłaniające brzydkie zapachy, dlatego jej dodatek jest tak ważny w codziennym praniu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także