PoradyLajfhakiZastosuj prosty trik. Mała zmiana, a twoje ręczniki będą puszyste jak nowe!

Zastosuj prosty trik. Mała zmiana, a twoje ręczniki będą puszyste jak nowe!

jak prać ręczniki fot. freepik
jak prać ręczniki fot. freepik
16.06.2023 18:02

Używanie miękkich i pachnących ręczników to sama przyjemność. Niestety po praniu stają się szorstkie. Wtedy cała radość i ich urok znika. Można jednak temu zapobiec. Dowiedz się, jak prać ręczniki, aby zawsze były mięciutkie, jak ze sklepu.

Nie ma osoby, która nie lubiłaby miękkich ręczników. Niestety wraz z ich użytkowaniem i praniem tracą tę właściwość. Wiele zależy od materiału i sposobu ich prania. Zdradzamy patent, który sprawi, że zawsze będą puszyste i przyjemne w dotyku.

Jak prać ręczniki?

Pranie ręczników w taki sposób, aby nie straciły swoich właściwości, nie jest żadną filozofią. Trzeba pamiętać jedynie o pewnych zasadach, dzięki którym nie stracą one swojej miękkości po praniu. Często popełniamy wiele błędów, które wpływają na ich jakość. Popularne jest pranie ręczników wraz z innymi rzeczami. Chociaż wydaje nam się to oszczędnością, tak naprawdę negatywnie wpływa na ich strukturę. Podobnie jest w przypadku źle dostosowanej temperatury. Pamiętaj, że ręczniki pierze się w 40 lub 60 stopniach. Zaleca się też uprać nowe ręczniki, aby wypłukać z nich barwnik i kurz, który osiadł na ich strukturze w czasie leżenia w sklepie lub na magazynie. Oto sposoby na to, jak prać ręczniki.

dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą? fot. getty images
dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą? fot. getty images

Sposoby na miękkie ręczniki po praniu

Jeśli nie chcesz, aby twoje ręczniki stały się miękkie, zrezygnuj z płynu do płukania. To właśnie on powoduje, że tracą swoją miękkość. Wynika to z faktu, że zatrzymuje on wchłanianie wilgoci, przez co włókna stają się twarde i nie absorbują wody. Zamiast płynu do płukania użyj octu. Ocet ma działanie antybakteryjne oraz sprawi, że włókna ręczników będą puszyste, a kolor nie wyblaknie. Zawsze możesz dodać do niego kilka kropli olejku eterycznego. Pamiętaj też, aby zamienić proszek do prania na kapsułki i nie przeładować bębna pralki, wtedy detergenty i woda będą wnikać we włókna ręczników. Zapomnij też o stosowaniu wybielacza i nie pierz ich w temperaturze 90 stopni, bo się zagotują.

Jak zmiękczyć ręczniki, fot. freepik
Jak zmiękczyć ręczniki, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także