Kiedy skrzydłokwiat strajkuje, robię orientalną odżywkę. Szybko obsypuje się kwiatami

skrzydłokwiat nie kwitnie, fot. Freepik
skrzydłokwiat nie kwitnie, fot. Freepik
Adrianna Trusiuk

21.10.2023 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skrzydłokwiat to jeden z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych. Jest wyjątkowo łatwy w uprawie, stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza i oczyszcza powietrze jak żadna inna roślina (zostało to udowodnione w badaniu przeprowadzonym przez NASA). Zdarza się, że mimo skrupulatnej pielęgnacji, skrzydłokwiat nie kwitnie. Jak pomóc roślinie? Podpowiadamy.

To jedna z niewielu roślin, która usuwa z powietrza substancje takie jak trójchloroetyl, amoniak, ksylen, formaldehyd czy amoniak. Nic więc dziwnego, że tak często gości w naszych domach. Wytwarza przepiękne, białe kwiaty, nieco przypominające lilie, a jego liście przybierają intensywny, zielony kolor.

Skrzydłokwiat nie kwitnie — jak skutecznie pomóc roślinie?

Skrzydłokwiat nie kwitnie, fot. Adobe Stock
Skrzydłokwiat nie kwitnie, fot. Adobe Stock

Jak samodzielnie zrobić domowy nawóz do skrzydłokwiatu?

Twój skrzydłokwiat przestał rosnąć, a liście opadły i nagle stały się żółte? To znak, że roślinie brakuje składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu. W tym celu warto zastosować odżywkę do kwiatów zielonych bądź przygotować domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Jego wykonanie kosztuje naprawdę grosze. Potrzebujesz zaledwie dwóch rzeczy — wody i niewielkiego korzenia imbiru. Imbir obierz i pokrój na małe kawałki. Zalej go litrem wody, a następnie zblenduj całość na gładką papkę. Po zblendowaniu przelej odżywkę przez gazę lub sitko. Tak przygotowanym nawozem podlej swoją roślinę. Zabieg koniecznie powtarzaj raz na dwa tygodnie. Jeśli będziesz systematyczny to, po dwóch miesiącach zauważysz pierwsze efekty w postaci nowych, intensywnie zielonych liści.

Skrzydłokwiat nie kwitnie, fot. Adobe Stock
Skrzydłokwiat nie kwitnie, fot. Adobe Stock
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także