Kiedy wysyłać życzenia wielkanocne? Sprawdź, by nie popełnić gafy
A czy ty już złożyłaś życzenia wielkanocne? Składnie życzeń bywa problematyczne zwłaszcza wtedy, gdy nie wiemy, kiedy je napisać i w jaki sposób je przekazać. Lepiej mówić je na żywo, czy raczej wysłać SMS? Wszystko zależy od tego, do kogo je kierujesz.
29.03.2024 15:45
Życzenia wielkanocne są jak łamanie się opłatkiem — krępujesz się przy ich składaniu, ale wiesz, że musisz to zrobić. W dzisiejszych czasach życzenia na Wielkanoc składa się głównie w formie SMS-owej, bo zwyczajnie jest tak wygodniej i za jednym zamachem można wysłać kilka wiadomości do swoich bliskich. Czy istnieje odpowiednia pora na życzenia i czy krótka wiadomość wystarczy?
Kiedy wysyła się życzenia na Święta Wielkanocne?
Tradycja nakazuje, by życzenia wielkanocne dla rodziny składać w dniu Wielkiej Niedzieli, tuż przed uroczystym śniadaniem. Rodzina powinna razem zasiąść do stołu i podobnie jak w przypadku opłatka na Boże Narodzenie, dzielić się jajkiem z najbliższymi. W przypadku bliskiej rodziny, której akurat z nami nie ma najlepiej zadzwonić i osobiście złożyć życzenia wielkanocne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
SMS-y dedykuje się znajomym i dalszej rodzinie, lecz w przypadku babci i cioci lepiej postawić na rozmowę telefoniczną. Wiadomości najlepiej wysłać kilka dni wcześniej, by nie zakłócać spokoju osób, które świętuj wraz ze swoimi najbliższymi. Najlepiej będzie, gdy wyślesz je między Wielkim Czwartkiem a Wielką Sobotą.
Jeszcze kilka lat temu życzenia wielkanocne przekazywało się za pomocą kartek. W tych czasach mało kto z nich korzysta, gdyż większość przesyła sobie je w wersji online. Tradycyjne kartki należało wysłać z wyprzedzeniem, by przypadkiem nie doszły po świętach. Kiedyś poczty pękały od stojaków z kartkami, a teraz jest to raczej rzadki widok.
Życzenia wielkanocne – co w nich napisać?
Pisanie życzeń to dla ciebie katorga? Skorzystaj z darmowych życzeń dostępnych w internecie. Znajdziesz takie dedykowane dla rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy czy współpracowników.
Wierszyki mogą być śmieszne lub wręcz przeciwnie, poważne i związane ze zmartwychwstaniem Jezusa. To dobra opcja dla tych, którzy nie przywiązują wagi do życzeń i wysyłają je raczej z uprzejmości. W końcu kilka skopiowanych zdań będzie zawsze lepiej brzmieć od banalnego "wzajemnie".
Życzenia wielkanocne można napisać ręcznie i zawrzeć w nich wszystkie swoje uczucia. Pomyśl, do kogo je piszesz, jakie wartości wyznaje ta osoba i czy lepiej podejść do tematu z humorem, czy powagą. Życzenia nie muszą być długie, by były wartościowe. Napisz, za co podziwiasz daną osobę, kim dla ciebie jest i co chcesz, by osiągnęła. To niewiele, ale znaczy o wiele więcej niż "smacznego jajka" czy "dobrego zajączka".