PoradyLajfhakiKierowcy kładą ręcznik na desce rozdzielczej. Rozwiązuje on irytujący problem

Kierowcy kładą ręcznik na desce rozdzielczej. Rozwiązuje on irytujący problem

Kierowcy kładą ręcznik na desce rozdzielczej. Rozwiązuje on irytujący problem
16.07.2023 09:18

Auto wraz z jego eksploatacją nie tylko traci na wartości, ale też nabiera śladów użytkowania. Ręcznik na desce rozdzielczej to jeden z patentów. Stosuje się go już na południu Europy, w naszym kraju też staje się coraz bardziej popularny.

Każdy właściciel auta stara się dbać o swoje auto. Nie tylko o jego lakier i serce napędowe, czyli silnik, ale też deskę rozdzielczą. Zastosuj ten włoski trik, a nie będziesz martwił się, że w gorące dni dojdzie do jej uszkodzenia.

Dlaczego kładzie się ręcznik na desce rozdzielczej?

W cieplejszych rejonach Europy szukają sposobów na to, jak poradzić sobie w ciepłe dni. Nie tylko mowa tutaj o odpowiednim nawadnianiu organizmu, ale też zabezpieczeniu, choćby deski rozdzielczej w samochodzie. Ten trik stosują już mieszkańcy Włoch czy Grecji i coraz częściej zaczyna być on używany również w Polsce. Nic dziwnego, mimo że wydaje się szalony - naprawdę działa! Ręcznik na desce rozdzielczej będzie też tańszą alternatywą niż pokrowiec, który kupisz w sklepie samochodowym.

Warto wozić ręcznik na desce rozdzielczej. Fot. Genialne.pl
Warto wozić ręcznik na desce rozdzielczej. Fot. Genialne.pl

Zalety stosowania tego patentu

Jeśli zastanawiasz się nad sensem kładzenia ręcznika na desce rozdzielczej. Podpowiadamy, że ogrywa on ważną rolę w zabezpieczeniu jej przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wiadomo, że latem auto mocno się nagrzewa, a deska rozdzielcza narażona jest na wysoką temperaturę i z czasem może ulec zniszczeniu. Zacznie twardnieć, kurczyć się i pękać. Materiał też będzie się wybrzuszał i odstawał od powierzchni. Nie wygląda to dobrze, a wymiana to znów spory koszt. Dlatego stosując ręcznik na desce rozdzielczej możesz tego uniknąć. W Rumunii, jeśli samochód dłużej stoi na parkingu w słońcu, stosuje się też karton lub folię aluminiową, którą nakłada się bezpośrednio na szybę. Wielu mieszkańców tego kraju, chwali sobie ten patent.

Ręcznik na desce rozdzielczej to sprawdzony trik na ochronę auta. Fot. Genialne.pl
Ręcznik na desce rozdzielczej to sprawdzony trik na ochronę auta. Fot. Genialne.pl

Co jeszcze możesz zrobić, aby uchronić auto przed upałem?

Jeśli chcesz ochronić auto przed nadmiernym nagrzaniem, przede wszystkim, jeśli masz możliwość parku w cieniu. W przypadku sporadycznego używania samochodu, co jakiś czas doładowuj akumulator  za pomocą prostownika. Ten trik przedłuży jego żywotność. Jeśli auto długo stało na słońcu, najpierw je wywietrz, otwierając wszystkie drzwi, a następie po schłodzeniu wnętrza, wsiądź do niego. To proste i wydaje się, że oczywiste patenty, które bardzo pomagają.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także