PoradyParawan już nie wystarcza. Ci rodzice zabierają na plażę klatkę dla dziecka

Parawan już nie wystarcza. Ci rodzice zabierają na plażę klatkę dla dziecka

Klatka na plaży podbiła TikTika. Fot. Freepik/TikTok @sweetstyleofmine
Klatka na plaży podbiła TikTika. Fot. Freepik/TikTok @sweetstyleofmine
15.07.2023 09:44

Aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo, rodzice stosują różne patenty. Na TikToku popularność zdobyła ostatnio klatka rozstawiana na plaży. Wiele mam zareagowało na ten pomysł z entuzjazmem.

Dzieci na plaży myślą tylko o zabawie i nieszczególnie przejmują się czymkolwiek innym. Rodzice muszą za to mieć oczy dookoła głowy. Wystarczy na moment spuścić malucha z oka, żeby najadł się piasku, popędził do wody lub nawet zgubił się w tłumie plażowiczów. Rozwiązaniem wielu problemów, jak twierdzi jedna z mam na TikToku, jest klatka na plaży.

Po co rodzicom klatka na plaży?

Pomysł zabierania na plażę klatki dla dziecka rozpropagowała Amanda, która prowadzi konto @sweetstyleofmine. Kobieta pokazała swoją córeczkę zamkniętą w plastikowym kojcu. Wyjaśniła, że mała zaczyna biec w kierunku morza za każdym razem, gdy znajduje się na plaży. To dlatego kobieta postanowiła zabierać ze sobą klatkę, w której umieszcza dziecko. Dzięki temu wie, że jej pociecha nie oddali się, gdy na chwilę spuści ją z oka. Inne mamy były zachwycone tym pomysłem. Niektóre przyznawały, że rozważały przypinanie dziecka na smyczy lub że mają zamiar wypróbować patent z klatką.

Co warto zabrać, wybierając się na plażę z dzieckiem?

Aby ułatwić sobie plażowanie z dzieckiem i zapewnić mu bezpieczne rozrywki, możesz wykorzystać kilka innych patentów, które wielu rodziców wprost pokochało.

  • Zabierz na plażę zasłonę prysznicową lub folię malarską. Wyłóż nią dziurę w ziemi i wypełnij wodą. Twoje dziecko będzie miało prywatny basen i nie będzie chciało co chwilę chodzić do morza.
  • Rozstaw na plaży namiot. Robi to coraz więcej osób. Dziecko może bawić się w środku, dzięki czemu będzie chronione przed słońcem.
  • Aby łatwiej posmarować malucha kremem do opalania, weź z domu beauty blender lub pędzelek do podkładu. Łatwo rozsmarujesz kosmetyk, a dla malucha taki zabieg będzie formą zabawy.
  • Spakuj do torby plażowej puder dla dzieci. Podczas wychodzenia z plaży posyp nim stopy malucha (swoje również), by bezboleśnie usunąć z nich piasek.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także