PoradyLajfhakiKoleżanka poradziła mi, abym na plamy z kremu do opalania użyła 1 rzeczy z kuchni

Koleżanka poradziła mi, abym na plamy z kremu do opalania użyła 1 rzeczy z kuchni

plamy z kremu do opalania, fot. Youtube/RachaelRayShow
plamy z kremu do opalania, fot. Youtube/RachaelRayShow
03.07.2023 18:53

Piękne słońce, wysoka temperatura oraz bezchmurne niebo zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Oprócz kąpieli w wodzie warto także opalić się na wakacjach. Sprawdź, jak usunąć plamy z kremu do opalania.

Wiele osób wybierających się na urlop chce nie tylko wypocząć, ale też wrócić z niego z piękną opalenizną. Godzinami leżą beztrosko na plaży, wygrzewając się w słońcu. Należy wtedy korzystać z kosmetyków do opalania, które przyspieszają proces brązowienia skóry. Jednak przez nieuwagę można poplamić ubrania lub strój kąpielowy i awaria gotowa.

Jak pozbyć się plamy z kremu do opalania?

Olejki, balsamy czy kremy są niezwykle skuteczne i przynoszą spektakularne efekty, kiedy są regularnie stosowane. Mimo to zawarte w nich substancje nie są łaskawe dla ubrań, ponieważ mogą je odbarwiać, brudzić, a nawet trwale uszkodzić. Zazwyczaj pranie w pralce lub zapranie plam ręcznie nie przyniesie żadnych rezultatów. Jeśli pierwszą myślą jest to, aby wobec tego wyrzucić swoje splamione letnie stylizacje, to pod żadnym pozorem tego nie rób. Chemiczne środki odplamiające mogą pogorszyć sprawę i jeszcze bardziej pogłębić zabrudzenia. Wykorzystaj produkty z kuchennej szafki, a plamy znikną szybko i skutecznie.

Obraz

Domowe sposoby na plamy z kremu do opalania

Na początku należy skorzystać z płynu do naczyń, a wystarczy zaledwie kilka kropli tego specyfiku oraz wilgotna gąbka. Pocieraj zabrudzone miejsce przez kilka minut i dopiero wtedy wypłucz materiał pod bieżącą wodą. Wsiąknięty w strukturę materiału brud szybko zniknie. Drugim sposobem jest oczyszczająca i dezynfekująca soda oczyszczona, która nadaje się nie tylko do wypieków lub sprzątania. Wystarczy niewielką ilość tego proszku zmieszać z letnią wodą aż do uzyskania konsystencji pasty, a następnie nałożyć na zabrudzenie. Po kilku minutach należy wmasować ją w plamę, a dopiero później spłukać. Najlepiej używać sody do jasnych ubrań, ponieważ ciemne tkaniny może odbarwiać. Warto dodać, że preparat ten sprawdzi się jako odplamiacz i odświeżacz koloru do obrusów oraz firanek. Jeśli ubranie jest kolorowe, to do pasty sodowej należy dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Ostatnim sposobem jest mąka ziemniaczana. Należy obsypać nią zabrudzenie i poczekać kilka minut, a potem ściągnąć suchą szmatką.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także