PoradyLatem kładę folię aluminiową na szybie auta. Szkoda, że tak późno odkryłam ten trik

Latem kładę folię aluminiową na szybie auta. Szkoda, że tak późno odkryłam ten trik

jak chronić auto przed upałem, fot. Getty Images
jak chronić auto przed upałem, fot. Getty Images

13.08.2023 11:23

Latem auto potrafi się nagrzać do naprawdę wysokich temperatur. Policja każdego roku alarmuje, aby w gorący dzień nie pozostawiać dzieci ani zwierząt w środku. Podpowiadamy, jak chronić auto przed upałem.

Jak wysoka temperatura wpływa na wnętrze auta?

Lato, chociaż to wakacyjna pora roku, która kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem na plaży - ma też drugą stronę medalu. Wysokie temperatury nie są tolerowane przez wszystkich ludzi i zwierzęta. Tak skrajne warunki wpływają też na nasze auta, które w kilka sekund nagrzewają się i stają się gorącą pułapką. Mało tego, promienie słoneczne doprowadzają do pękania tapicerki, a nawet kruszenia się uszczelek drzwi czy blaknięcia karoserii. Nasze wymarzone auto w szybkim tempie może zamienić się źle wyglądający samochód. Koszty przywrócenia mu dawnej świetności mogą mocno przerazić.

Obraz

Jak ochronić auto przed upałem?

Włosi i Hiszpanie doskonale wiedzą, jak radzić sobie z upałem. W końcu to ich codzienność. Stosują ciekawe patenty, które spokojnie mogą przyjąć się też i u nas. Te rozwiązania mogą ci się wydawać nieco dziwnie i zaskakujące, ale uwierz nam - działają naprawdę cuda!

  • Folia aluminiowa lub ręcznik

Jeśli nie chcesz doprowadzić do nagrzana i uszkodzenia deski rozdzielczej, rozłóż na przednim oknie samochodu folie aluminiową lub połóż ręcznik na desce rozdzielczej.

  • Kartony na kołach

Ten widok może cię nieźle zdziwić, ale kartony nałożone na opony, zabezpieczają je przed działaniem promieniowania słonecznego.

  • Zasłaniaj reflektory i lusterka

Ręcznik położony na lampach i lusterkach może bawić i dziwić, ale ochroni je przed płowieniem i matowieniem kloszy oraz lakieru. Dzięki czemu nie dochodzi do ograniczenia zasięgu działania reflektorów. A to zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo.

Wypróbuj te patenty na swoim aucie. Dzięki czemu zyskasz pewność, że w wyniku wysokich temperatur - również, jeśli będziesz zagranicą - nie dojdzie do uszkodzenia żadnego z elementów twojego samochodu. To proste triki, a tak bardzo skuteczne.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także