PoradyLajfhakiLatem trzymam w lodówce folię bąbelkową. Dzięki temu sporo oszczędzam

Latem trzymam w lodówce folię bąbelkową. Dzięki temu sporo oszczędzam

Co zrobić, żeby owoce nie gniły? fot. Genialne
Co zrobić, żeby owoce nie gniły? fot. Genialne
25.06.2023 17:30

Układanie owoców w lodówce to z pozoru prosta czynność. Jednak często wykonujemy ją niewłaściwie. Najczęściej jabłka czy gruszki umieszczamy jedne na drugich, a nie jest dobrym dla nich rozwiązaniem. Podpowiadamy co zrobić, żeby owoce nie gniły.

Lato to nie tylko piękna pora roku, ale też związany z nią sezon na owoce. Jednak kluczowe w ich przechowywaniu jest to, aby były one długo zdatne do spożycia. Dlatego tak ważne jest poprawne umieszczanie ich w lodówce. Poznaj jeden trik, który sprawi, że owoce nie zgniją.

Co zrobić, żeby owoce nie gniły?

W celu zachowania świeżości owoców należy zastosować folię bąbelkową, która służy nie tylko do pakowania. Zazwyczaj po otrzymaniu przesyłki wyrzucamy ją do kosza, nie myśląc o tym, że można ją ponownie wykorzystać. Wystarczy zdezynfekować folię, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Dopiero po tym czasie należy pociąć ją na mniejsze kawałki, które spokojnie zmieszczą się w dolnej szufladzie lodówki. Na tak przygotowaną warstwę folii można wykładać owoce, a sprawi ona, że nie będą się przesuwać oraz gnić. Proces gnilny owoców następuje bardzo szybko, a folia skutecznie go zahamuje i odseparuje je od siebie. Warto pamiętać o tym, aby owoce wkładane do lodówki były bez foliowych worków oraz siatek, ponieważ przez nie psują się jeszcze szybciej. W ten sposób można przechowywać także warzywa, oprócz sałaty, które przed włożeniem do lodówki należy zblanszować. Wystarczy przelać je wrzątkiem, a następnie od razu schłodzić w lodówce. Zabieg ten sprawi, że zachowają one swój kolor i smak.

Folia bąbelkowa w lodówce pomaga dbać o warzywa i owoce. Fot. Getty Images
Folia bąbelkowa w lodówce pomaga dbać o warzywa i owoce. Fot. Getty Images

Pozostałe triki z folią bąbelkową

  • Tworzywo to sprawdzi się do wyłożenia wszystkich półek w lodówce, ponieważ skutecznie zabezpieczy je przed brudem. W efekcie nie trzeba będzie tak często myć lodówki, a zabrudzoną folię wystarczy wyrzucić i wymienić na nową.
  • Warto wykorzystać folię do rozłożenia na półkach oraz w szafkach kuchennych, ponieważ zadziała tak samo, jak w tych lodówkowych.
  • Jeśli zabraknie ściereczek lub gąbek, to można użyć foli bąbelkowej do mycia delikatnych powierzchni, bo nie pozostawia ona żadnych zarysowań.
  • Folia bąbelkowa sprawdzi się w ogrodzie, a owinięte nią rośliny nie zmarnieją podczas przymrozków.
  • Można w niej przechowywać delikatne buty oraz torebki, które szybko zbierają kurz.
  • Folia założona na mopa to świetny trik ułatwiający mycie podłóg, który zbiera cały brud bez smug.
person holding and bursting bubble protective wrap trying to calm down
person holding and bursting bubble protective wrap trying to calm down
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także