PoradyLajfhakiLekarka mówi wprost jaką wodę należy pić latem. Nie każda jest dobra

Lekarka mówi wprost jaką wodę należy pić latem. Nie każda jest dobra

jaką pić wodę, fot. Freepik/Instagram - drcubala
jaką pić wodę, fot. Freepik/Instagram - drcubala
18.07.2023 14:58

Picie wody to bardzo ważny element każdej diety. Dzięki płynom nasz organizm może normalnie funkcjonować. Jednak często dostępna w sklepach woda, jest daleka od takiej, którą powinniśmy spożywać. Podpowiadamy, jaką pić wodę, aby czuć się dobrze.

Kiedy żar leje się z nieba, a temperatury przypominają te tropikalne, picie wody jest podstawą. Należy wtedy zwracać szczególną uwagę na to, aby się nie odwodnić. Nie każdy wie, że jakość wody ma także niebagatelne znaczenie. Dlatego nie każdy rodzaj jest tak samo dobry dla naszego organizmu.

Jaką pić wodę?

Ekspertka dr Magdalena Cubała na swoim profilu w social mediach wyjaśnia, która z dostępnych na rynku wód będzie najlepsza. Zaleca ona spożywanie tej wolnej od drobnoustrojów, czyli gotowanej lub pozyskiwanej przez filtr węglowy. Oddziela ona zanieczyszczenia od wody, przez co jest o wiele czystsza i smaczniejsza. Warto też zwracać uwagę na mineralizację wody. Radzi, aby wystrzegać się osmotycznej oraz destylowanej, która nie jest naturalna, a także nie występuje samoistnie w przyrodzie. Najlepiej pić wodę zmineralizowaną.

Jaka woda nam szkodzi?

Pani doktor ostrzegła także przed szkodliwością wody. Brzmi to absurdalnie, ale niestety nieodpowiedni rodzaj może wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku. Winowajcą złego samopoczucia może być woda gazowana, której nie powinny spożywać osoby zmagające się z gazami, wzdęciami, wrzodami oraz chorobami żołądkowymi. Oczywiście wszystko opiera się na zasadzie złotego środka, z zachowaniem zdrowego rozsądku. Wypicie jednej szklanki nie spowoduje niczego złego, ale skonsumowanie butelki gazowanej wody już tak. Spowoduje ona zmniejszenie napięcia powierzchniowego w jelitach, co pozwoli bakteriom na osiadanie w nich. W efekcie będą tworzyć się gazy.

Obraz

Co pić w upały oprócz wody?

Wiele osób zastanawia się, czym zastąpić wodę. Niektórzy po prostu jej nie lubią i wolą mieć alternatywę. Można w dzbanku przygotować lemoniadę z dodatkiem cytryny oraz mięty. Ciekawostką jest fakt, aby podczas upałów spożywać gorące napoje, które po wypiciu dają efekt chłodzenia. W krajach cieplejszych od Polski ich mieszkańcy piją ciepłe kawy lub herbaty np. w Turcji lub Maroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także