PoradyLajfhakiMajster zdradził mi, jak usunąć tłuste plamy ze ściany. Te triki są banalne

Majster zdradził mi, jak usunąć tłuste plamy ze ściany. Te triki są banalne

jak usunąć tłuste plamy ze ściany fot. genialne.pl
jak usunąć tłuste plamy ze ściany fot. genialne.pl
09.08.2023 13:39

Często powstają na ścianach i psują cały wystrój pomieszczenia. Tworzą się pod wpływem wielu czynników i nie wyglądają estetycznie, a są bardzo trudne do zmycia. Podpowiadamy, jak usunąć tłuste plamy ze ściany.

Zazwyczaj pojawiają się w kuchni lub pomieszczeniach, gdzie pali się papierosy. Zdarza się też, że przez przypadek sami zachlapiemy ścianę lub niechcący dotkniemy jej brudnym przedmiotem. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, to z pewnością zostawiają one na ścianach te brzydkie plamy.

Pierwsza pomoc na tłustą ścianę

Ile osób tyle rozwiązań na zabrudzenia. Jedni zaczną je czyścić od razu, a drudzy zbytnio się nimi nie przejmą. Jednak warto zastanowić się na tym, jak zrobić to przede wszystkim skutecznie, aby nie zniszczyć ściany jeszcze bardziej. Pamiętaj o tym, że nie uda się także na stałe zakonserwować ścian przed plamami, które wcale nie muszą czekać do kolejnego remontupokoju. Dlatego, zanim zadzwonisz po majstra z ekipą, spróbuj poradzić sobie z tłustą plamą sam. Jeśli plama jest niewielka, to sięgnij po płyn do mycia naczyń i gąbkę. Wystarczy namoczyć ją w ciepłej wodzie, a następnie z użyciem kilku kropki specyfiku pocierać zabrudzone miejsce okrężnymi ruchami. W ten sposób tłuszcz zacznie powoli odchodzić od ściany. Warto też skorzystać z szarego mydła malarskiego, które sprawnie poradzi sobie z zabrudzeniami, a zazwyczaj jest stosowane do gruntowania ścian. Po nałożeniu na ścianę odetnie ono jej powierzchnię od zabrudzeń oraz większy chłonność kolejnych nakładanych warstw.

Obraz

Pozostałe triki na usuwanie tłustych plam ze ściany

  • Kreda to nie tylko akcesorium prosto ze szkolnej ławki. Posiada ona właściwości absorpcyjne, czyli szybko chłonie różne substancje, przez co może usunąć plamy. Wystarczy pocierać nią kawałek ściany, następnie odczekać około 2 godzin, aby kreda mogła skutecznie zadziałać. Teraz należy sięgnąć po szczotkę lub gąbkę i wycierać plamę. Jeśli zeszło jej mało, to zastosuj tę metodę ponownie, a z pewnością cię zaskoczy,
  • Pianka do golenia to nie tylko kosmetyk, ale i preparat na tłuste plamy na ścianach. Należy nałożyć ją na ścianę i poczekać około 20 minut a na koniec wytrzeć mokrą szmatką. Dzięki temu farba pozostanie na swoim miejscu, a zniknie tylko plama. To bardzo bezpieczna i skuteczna metoda.
cleaning of room wall from mold with metal brush
cleaning of room wall from mold with metal brush
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także