PoradyLajfhakiMasz dość reklam w telefonie? Kilka kliknięć i będziesz mieć spokój

Masz dość reklam w telefonie? Kilka kliknięć i będziesz mieć spokój

Telefon z systemem Android.
Telefon z systemem Android.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Indra Projects

27.12.2023 16:31, aktual.: 30.12.2023 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W trakcie korzystania z aplikacji co chwilę pojawia ci się jakaś reklama? To częsty problem, na który uskarża się coraz więcej osób. Na szczęście, można sobie z nim poradzić. Wyjaśniamy, jak wyłączyć reklamy w smartfonie.

Reklama za reklamą, filmik za filmikiem. Atrakcyjne oferty bombardują nas w trakcie korzystania ze smartfonu. Nadmiar reklam wpływa na funkcjonowanie urządzenia, które zdaje się działać wolniej i co gorsza, coraz częściej się zacina. To wina zainfekowanych aplikacji, które "sprzedają" smartfonowi wirusa w postaci nadmiaru reklam.

Niektóre aplikacje umożliwiają wyświetlanie się bannerów nawet wtedy, kiedy piszemy SMS-a czy robimy zdjęcie. Na szczęście, wiemy, jak się pozbyć uciążliwych reklam. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia urządzenia i odhaczysz kilka opcji, a upierdliwe bannery bezpowrotnie znikną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego na smartfonie bez przerwy pojawiają się reklamy?

Reklamy pojawiające się w trakcie przeglądania strony internetowej nie powinny nikogo dziwić. To wszystko przez Google, a dokładniej, Google Ads. To płatna platforma, która umożliwia firmom publikowanie reklam w dowolnym miejscu na stronach, które mogłoby zainteresować potencjalnego klienta. W ten sposób przedsiębiorcy zwabiają do siebie klientów. Wystarczy kliknąć banner, aby przenieść się do sklepu internetowego.

Google Ads działa też na smartfonach, jednak w nieco inny sposób. Reklamy wyświetlają się dzięki pobranym aplikacjom. Choć większość z nich jest zweryfikowana, niektóre są "zainfekowane" reklamami, które wyświetlają się w trakcie korzystania z telefonu. Jeśli na twoim smartfonie pojawiają się uporczywe reklamy, przejrzyj swoje aplikacje. Zastanów się, która z nich mogła "ściągnąć" wirusa na telefon.

Możesz ułatwić sobie to zadanie. Wystarczy, że przetrzymasz przycisk wyłączania, a kiedy pojawi się okienko dialogowe, kliknij w "wyłącz w trybie awaryjnym". W ten sposób usuniesz niedawno pobrane aplikacje, które mogłybzainfekować urządzenie.

Odhacz kilka opcji, a pozbędziesz się natarczywych reklam

Korzystasz z Google Chrome? To tak jak większość użytkowników z telefonem z systemem Android. Włącz przeglądarkę i kliknij w trzy kropki znajdujące się prawym, górnym rogu. Wejdź w "ustawienia" i odszukaj zakładki "pop-up'y i przekierowania" i "uciążliwe reklamy". Wystarczy, że je wyłączysz, a pozbędziesz się uporczywych reklam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także