PoradyBateria w telefonie wytrzyma 2 razy dłużej. Wyłącz jedną rzecz

Bateria w telefonie wytrzyma 2 razy dłużej. Wyłącz jedną rzecz

Wyłącz jedną opcję, a twój telefon nie rozładuje się tak szybko
Wyłącz jedną opcję, a twój telefon nie rozładuje się tak szybko
Źródło zdjęć: © Genialne | Genialne

25.12.2023 12:34, aktual.: 06.03.2024 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twój telefon szybko się rozładowuje? To sprawka pewnej funkcji, z której z pewnością nie korzystasz. Przygotowaliśmy instrukcję, która pomoże ci zoptymalizować pracę baterii w telefonie z systemem Android.

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Nie nosimy już portfela i zegarka, ponieważ wszystko, czego potrzebujemy na co dzień, znajduje się w telefonie. Niestety, urządzenia mają to do siebie, że niektóre opcje włączają się niezależnie od użytkownika. Telefon regularnie wysyła zapytania do niemal wszystkich zainstalowanych aplikacji, sprawdzając, czy może przesłać jakieś powiadomienia. Wszystkie te czynności zużywają znaczną ilość energii baterii. Wyjaśniamy, jak je wyłączyć.

Jak przedłużyć życie baterii?

Zastanawiasz się, co zrobić, aby bateria w telefonie działała dłużej? Oto kilka funkcji, które mogą znacząco obciążać baterię. Dotyczy to telefonów z systemem Android.

Udostępnianie urządzenia przez bluetooth Google

Aplikacje od Google nieustannie skanują otoczenie w poszukiwaniu możliwości połączenia się z innymi urządzeniami za pomocą bluetooth. Tej funkcji nie używamy zbyt często, żeby nie powiedzieć, że w ogóle. Jeśli chcesz ją wyłączyć, poszukaj w Ustawieniach zakładki "Google". Następnie kliknij "udostępnianie w pobliżu" i odznacz wszystko, co tam znajdziesz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po odznaczeniu wróć do poprzedniej zakładki, kliknij "urządzenia" i odhacz opcję "pokaż powiadomienia". Dzięki temu telefon przestanie skanować otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, z którymi mógłby nawiązać połączenie.

Skanowanie drukarek

Tak, to prawda. Twój telefon prawdopodobnie cały czas skanuje otoczenie w poszukiwaniu drukarki. Aby to zmienić, wejdź w ustawienia i w wyszukiwarce wpisz słowo "druk". Wybierz opcję "drukowanie" lub "drukarka", a następnie kliknij "domyślna usługa drukowania". Powinna pojawić się zakładka z opcją wyłączenia tej usługi. Odznacz ją, a bateria nie będzie rozładowywać się tak szybko.

Warto zoptymalizować powiadomienia. Jak to zrobić? Wejdź ponownie w ustawienia telefonu. Wpisz "powiadomienia" w wyszukiwarkę i wybierz tę opcję. Pozostaw tylko te, które są dla ciebie istotne, a resztę odznacz. Bateria w telefonie będzie teraz w znacznie lepszej kondycji!

Zobacz także