PoradyLajfhakiMasz te rośliny w swoich domu? Jeśli nie chcesz przyciągnąć pecha, to szybko je wyrzuć

Masz te rośliny w swoich domu? Jeśli nie chcesz przyciągnąć pecha, to szybko je wyrzuć

jakie rośliny przynoszą pecha, fot. Freepik
jakie rośliny przynoszą pecha, fot. Freepik
01.07.2023 15:09

Negatywa energia sprawia, że w życiu doznajemy wielu niepowodzeń. Zazwyczaj otrzymujemy ją od innych ludzi, jednak mało kto wie, że winowajcy znajdują się w domu. Sprawdź jakie rośliny przynoszą pecha.

Każdy uważa, że co innego przyciąga złe zdarzenia. Jedni wierzą w czarnego kota, piątek trzynastego lub w złe okno. Niezależnie od tego, który czynnik uważasz za pechowy i omijasz go szerokim łukiem, wiedz, że sprawcy mogą stać niewinnie na domowych parapetach.

Jakie rośliny przynoszą pecha?

Wiele z nich wygląda niepozornie, dlatego nie wróżą niczego złego i specjalnie nie zwracamy na nie uwagi. Jednak ich pole energetyczne jest dla nas wyjątkowo niekorzystne. Po zakupie i przyniesieniu do domu wybranych roślin, nie czujemy od razu negatywnej energii. Ona ujawnia się wraz z upływem czasu. Pierwszą rośliną przynoszącą pecha jest kaktus. Ten sukulent posiada kolce, które mają na nas zły wpływ. Bluszcz również nie ma dobrej energii, ponieważ wysysa z domowników pozytywne emocje. Wrzosy symbolizują krew, mrok, tajemnicę oraz przemijanie. Dlatego posiadanie ich w domu lub w ogródku może przyciągać nawet żałobę. Biedę symbolizuje hoja, więc jeśli ją posiadasz, możesz narażać się na poważne kłopoty finansowe. Natomiast problemy sercowe są sprawką hibiskusa, który tłamsi każde uczucie w zarodku. Filodendrony to obecnie bardzo popularne kwiaty we wnętrzach, ale zapowiadają kłótnie i rozstania. Pechowy i trujący jest także fiołek alpejski.

jak przycinać wrzosy i lawendę, fot. Freepik
jak przycinać wrzosy i lawendę, fot. Freepik

Jak przyciągnąć szczęście?

Należy przede wszystkim otaczać się tym, co pozytywne. Dlatego zakończenie toksycznych relacji jest pierwszym krokiem do szczęścia. Najlepiej jest uciąć je stanowczo i zdecydowanie tak, aby negatywne osoby nie miały pola manewru. Następnie zadbaj o swoją przestrzeń, uporządkuj rzeczy i myśli. Być może będziesz potrzebował pomocy psychologa, dlatego nie wahaj się do niego pójść. Ogranicz korzystanie z internetu do koniecznego minimum. Sprzęt elektroniczny wysysa energię do życia i działania. Radość z małych rzeczy oraz pozytywne nastawienie jest kluczem do szczęścia, o którym często zapominamy.

Woman in a summer field. Brunette in a yellow skirt. Girl on a sunset background.
Woman in a summer field. Brunette in a yellow skirt. Girl on a sunset background.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także