ZagadkiMiędzy sowami ukrył się kot. Tylko wybrani są w stanie go dostrzec

Między sowami ukrył się kot. Tylko wybrani są w stanie go dostrzec

Znajdź kota i sprawdź, jak spostrzegawczy jesteś.
Znajdź kota i sprawdź, jak spostrzegawczy jesteś.
Źródło zdjęć: © puzzlesbrain.com

07.11.2023 11:36, aktual.: 07.11.2023 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znajdź kota ukrytego pomiędzy sowami w mniej niż 20 sekund. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Tylko nieliczni są w stanie sprostać temu zadaniu w tak krótkim czasie. Jeśli ci się to uda, to znak, że jesteś bardzo spostrzegawczy i nic nie jest w stanie umknąć twojej uwadze.

Jeśli jesteś miłośnikiem iluzji optycznych i zagadek optycznych sprawdzających spostrzegawczość, to wyzwanie idealne dla ciebie! Sprawdź się i wśród kilkudziesięciu rozwrzeszczanych sów znajdź ukrywającego się kota. Masz na to tylko 20 sekund. To dość krótki czas, ale jeśli jesteś osobą o wyjątkowo bystrym umyśle, powinieneś z łatwością podołać temu zadaniu na spostrzegawczość.

Znajdź kota ukrytego między sowami

W internecie można znaleźć wiele grafik sprawdzających spostrzegawczość i zdolności obserwacyjne. Niektóre opierają się szukaniu niepasujących do reszty liczb, a inne na wskazywaniu różnych ukrytych elementów. Kot znajdujący się między kilkudziesięcioma sowami zalicza się do tej drugiej kategorii. Został jednak bardzo sprytnie ukryty. Zadanie utrudnia nie tylko mnogość ptaków, ale także ich jednakowa kolorystyka. Wszystkie są biało-szare lub beżowo-szare i mają wytrzeszczone żółte oczy. Na pierwszy rzut oka naprawdę trudno jest dostrzec między nimi kota.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zanim przystąpisz to tego testu na spostrzegawczość, musisz przygotować się na to, że obrazek może przysporzyć ci niemałego zawrotu głowy. Twoje oczy z pewnością będą nerwowo przenosić się z miejsca na miejsce, a umysł zacznie płatać ci różne figle. Zapewniamy jednak, że kot naprawdę tam jest i wystarczy porządnie wytężyć wzrok, by go odszukać. Jesteś gotowy? W takim razie czas start! Znajdź kota w mniej niż 20 sekund.

Znalezienie kota wśród sów nie jest łatwym zadaniem.
Znalezienie kota wśród sów nie jest łatwym zadaniem.© puzzlesbrain.com

Co dają takie zabawy?

Bez względu na to, czy na obrazku z sowami znalazłeś kota, czy nie, powinieneś wiedzieć, że iluzje optyczne i zagadki wzrokowe mają bardzo pozytywny wpływ na twój mózg. Dzięki nim możesz nie tylko sprawdzić swoją spostrzegawczość. Takie zabawy dają również inne korzyści. Szukając ukrytych na obrazkach obiektów, trenujesz wzrok i doskonalisz swoje zdolności obserwacyjne. Zagadki wzrokowe pomagają również poprawić koncentrację. Jeśli więc tym razem nie udało ci się znaleźć kota, nie zrażaj się i podejmuj inne wzrokowe wyzwania. Szybko zauważysz, że za każdym razem będą sprawiać ci coraz mniej kłopotu.

Nie znalazłeś kota? Oto gdzie się ukrył

Jak wspomnieliśmy na początku, tylko nieliczni są w stanie odszukać kota ukrytego między kilkudziesięcioma sowami. Jeśli chcesz spróbować swoich sił jeszcze raz, podpowiadamy, gdzie go znaleźć — przyjrzyj się uważnie prawej stronie obrazka. Jeśli nadal nie widzisz mruczka, poniżej znajdziesz rozwiązanie zagadki.

Oto, gdzie ukrył się kot.
Oto, gdzie ukrył się kot.© puzzlesbrain.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także