Zmień równanie, aby było poprawne. Jeden haczyk, nie używaj długopisu
Twoje spotkanie ze znajomymi staje się nudne i masz wrażenie, że zaraz ktoś zacznie się zbierać do domu? Możliwe, że sprytna zagadka rozrusza twoje towarzystwo. Ta łamigłówka nie wymaga żadnych specjalnych rekwizytów, a jedynie kartkę i długopis. Spraw, że każdy otworzy usta ze zdziwienia.
Piątkowa posiadówka z przyjaciółmi miała być ciekawym spotkaniem, a okazuje się, że każdy z was jest zmęczony po tygodniu pracy i nie ma w sobie ani krzty energii? W takich sytuacjach warto przygotować im coś, co pobudzi ich mózg do myślenia i sprawi, że będą mogli działać drużynowo. Twoja zagadka może być jedynie zapalnikiem do tego, by każdy uruchomił swoje "magiczne" zdolności. Śmiechu będzie co niemiara.
Zagadka logiczna. Rozruszaj swój mózg!
Pamiętam, że gdy byłam mała, mój wujek zawsze zadawał wszystkim dzieciom zagadki, które miały odwrócić ich uwagę od nudnego siedzenia przy stole. Główkowanie nad odpowiedzią zajmowało nam sporo czasu, często dobieraliśmy się w drużyny i konkurowaliśmy na czas. Dlaczego więc nie można zrobić czegoś podobnego w dorosłym życiu?
Poniższa zagadka wymaga od nas logicznego myślenia i sprytnego sposobu. Przygotuj kartkę i długopis, a następnie zapisz kolejno od dołu działanie w słupku: 1240|215,104,300,303,318. Jak sam widzisz, jest ono nieprawdziwe, gdyż zsumowanie tych liczb daje kompletnie inny wynik. Twoi towarzysze muszą wymyślić sposób na to, by wynik był poprawny, ale nie mogą używać długopisu do dopisywania i skreślania liczb. Odpowiedź jest niezwykle zaskakująca!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Urocze DIY do szkoły 2023 KWIECIEŃ
Rozwiązanie zagadki. Wpadłbyś na to?
Zakładam, że masz już milion teorii na rozwiązanie tej sztuczki, lub wręcz przeciwnie, pustka w twojej głowie przysłania ci wszystkie logiczne odpowiedzi. Otóż rozwiązanie jest bardzo nieoczywiste. Twoim zadaniem jest zgięcie kartki w taki sposób, by zasłonić liczbę "300" a liczby "303" i "104" połączyły się, tworząc liczbę 707, która finalnie da poprawny wynik. Banalne prawda?
Jeśli twoi przeciwnicy chcą podważyć tę teorię, powiedz, że polecenie wykluczało jedynie użycie długopisu, ale nikt nie wspomniał o tym, że nie wolno zaginać kartek. Tak właśnie działa gra słów, które wypowiedziane w odpowiedni sposób, a także kolejności, mogą zmienić sens lub ukryć odpowiedź. Przydaje się to szczególnie w pracy, gdzie wykorzystujemy słowo mówione, np. w zawodzie przedstawiciela handlowego czy prawnika. A może ty masz jakieś ciekawe zagadki w zanadrzu i chcesz się z nami podzielić?