PoradyLajfhakiMieszam 3 produkty, a moje listwy pokrywają się ochronną warstwą. Ani śladu kurzu!

Mieszam 3 produkty, a moje listwy pokrywają się ochronną warstwą. Ani śladu kurzu!

Jak czyścić listwy przypodłogowe? fot. genialne.pl
Jak czyścić listwy przypodłogowe? fot. genialne.pl

02.10.2023 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są takie miejsca w domu, które często mijamy podczas sprzątania, a gdy sobie o nich przypomnimy, to najczęściej są już w opłakanym stanie. Przyznaj się, jak często zdarza ci się czyścić listwy przypodłogowe? Zamiast je szorować, można wypróbować jeden genialny patent czyszczący!

Przestrzeń między podłogą i ścianą jest najczęściej osłoniona specjalną listwą, która rzadko kiedy jest przecierana. Osiada na niej kurz, lecz po jakimś czasie może on zarosnąć grubym kożuchem, zwłaszcza za jakimiś meblami czy pod zasłoną. Szorowanie tego miejsca twardym włosiem szczotki może zostawić brzydkie zarysowania. Aby usunąć brud, wystarczy wymieszać te kilka produktów, a czyszczenie będzie samą przyjemnością. Poznaj, jak czyścić listwy przypodłogowe sprytnym patentem!

Uważaj, jakich produktów używasz do czyszczenia

Jeśli masz w domu panele, dokładnie zdajesz sobie sprawę, że nie można ich myć za pomocą sporej ilości wody. Mop powinien być ledwie wilgotny, by przypadkiem nie sprawił, ze panele podniosą się i napęcznieją. Podobnie jest z listwami — delikatnie je zraszamy i wycieramy do sucha. Nigdy nie stosujemy ociekających wodą szmatek i gąbek, bo jedynie zniszczymy materiał. Jeśli masz w domu drewniane podłogi i listwy, używaj jedynie preparatów do nich przeznaczonych. Unikniesz ewentualnych problemów na przyszłość — napęczniałe powierzchnie bardzo trudno doprowadzić do poprzedniego stanu, a wręcz jest to prawie niemożliwe. Czasami jedyna opcja to wymiana listew i paneli na nowe. Jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić listwy przypodłogowe sprytnym patentem, to idealnie trafiłeś!

Jak czyścić listwy przypodłogowe domowym środkiem? fot. Freepik
Jak czyścić listwy przypodłogowe domowym środkiem? fot. Freepik

Jak czyścić listwy przypodłogowe?

Z mieszaniny kilku łatwo dostępnych produktów jesteśmy w stanie wykonać genialny płyn do czyszczenia powierzchni. Nada się do również do listew przypodłogowych, które od czasu do czasu potrzebują porządnego oczyszczenia. W misce wymieszaj szklankę wody, łyżkę soku z cytryny i trzy łyżki płynu do płukania tkanin. Przelej płyn do butelki z atomizerem i pryskaj całą długość listwy. Poczekaj kilka sekund, a następnie pocieraj powierzchnię delikatną ścierką — do czasu, aż będzie sucha. Każdy ze składników ma czynne działanie: woda rozwadnia aktywne substancje, sok z cytryny rozjaśnia i dezynfekuje, a płyn do płukania pokrywa panel niewidzialną warstwą, do której nie będzie przylepiał się kurz.

Jak czyścić listwy przypodłogowe domowym środkiem? fot. Freepik
Jak czyścić listwy przypodłogowe domowym środkiem? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także