PoradyLajfhakiMieszam i spryskuję szyby. Szron znika w 3 sekundy

Mieszam i spryskuję szyby. Szron znika w 3 sekundy

Przednia szyba auta pokryta szronem
Przednia szyba auta pokryta szronem
Źródło zdjęć: © Getty Images | ak_phuong
08.11.2023 15:00, aktualizacja: 17.01.2024 15:03

Poranne skrobanie auta to zmora większości kierowców. Na szczęście istnieje o wiele prostszy sposób na zamarznięte szyby! Dzięki niemu przestaniesz tracić czas i energię. Auto będzie gotowe do jazdy bez wysiłku i to już po kilku sekundach! Musisz tylko połączyć dwa składniki.

Nocne przymrozki to jesienią i zimą norma, podobnie jak będące ich efektem zamarznięte szyby samochodu. Jeśli należysz do kierowców, którzy nie cierpią tracić czasu na bieganie wokół auta ze skrobaczką, mamy dla ciebie patent, który pozwoli ci raz na zawsze z tym skończyć. Domowy płyn z dwóch składników sprawi, że oczyścisz szyby w mgnieniu oka.

Jak szybko oczyścić zamarznięte szyby?

Pewnie spotkałeś się już z różnego rodzaju płynami odmrażającymi. Niestety są one dość drogie, a do tego wiele z nich po chwili zamarza na szybach. Dzieje się tak, ponieważ większość tych środków zawiera sporą ilość wody. Jeśli masz dość takich preparatów, możesz zrobić w domu własny, który będzie skutecznie spełniał swoje zadanie. Potrzebujesz jedynie pustej butelki ze spryskiwaczem, dowolnego alkoholu (najtańsza opcja to denaturat, ale jego zapach jest dość odpychający, więc decyzja należy do ciebie) oraz niewielkiej ilości wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zrobić domowy płyn na zamarznięte szyby?

Przygotowanie domowego specyfiku, który szybko usunie szron, jest bardzo proste. W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj wodę i alkohol w proporcji 1:3. Zachowanie odpowiedniej proporcji jest kluczowe, jeśli mieszanka ma zadziałać. Spryskaj miksturą zamarznięte szyby, a po kilku sekundach oblodzenie całkowicie zniknie i będziesz mógł spokojnie jechać do pracy.

Jak nie odmrażać szyb?

Pewnie słyszałeś o różnych sprytnych patentach na zamarznięte szyby. Niestety, niektóre z nich mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednym z takich trików jest polewanie szyb gorącą wodą. Różnica temperatur może doprowadzić do pęknięcia szkła. Nawet jeśli będziesz miał szczęście i szyba pozostanie w jednym kawałku, woda szybko się schłodzi i... utworzy na powierzchni nową warstwę lodu. Nie powinieneś również próbować zastępować skrobaczki kartą do bankomatu. Wcale nie jest skuteczniejsza, a może spowodować powstanie na szkle brzydkich zarysowań.

Powinieneś również pamiętać, że szyb nie można skrobać przy włączonym silniku. Przepisy zabraniają tego z powodu dużej emisji spalin. Postój "na chodzie" może trwać maksymalnie minutę, a chyba nikt nie jest w stanie oczyścić auta tak szybko. Za złamanie przepisów można zapłacić 100 zł mandatu, a jeśli policjant uzna, że postój wiązał się z nadmierną emisją spalin — nawet 300 zł. Zdecydowanie lepszą opcją jest więc uruchomienie silnika dopiero po usunięciu szronu z szyb.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także