PoradyUsunęłam pleśń w łazience produktem z apteki za 9 zł. Po godzinie nie było po niej śladu

Usunęłam pleśń w łazience produktem z apteki za 9 zł. Po godzinie nie było po niej śladu

olejek z drzewa herbacianego na pleśń, fot. gettyimages
olejek z drzewa herbacianego na pleśń, fot. gettyimages
24.04.2023 20:31

Olejek z drzewa herbacianego na pleśń ma bardzo skuteczne działanie. Usunie brzydko wyglądające ślady grzyba z silikonu. Koniecznie przekonaj się o jego właściwościach.

Silikonowe wykończenia są bardzo podatne na powstawanie pleśni. Nieestetyczne ciemne plamy pojawiają się na silikonie przy wannie, brodziku, a także ramach okiennych. A jak wiadomo grzyby i pleśnie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. One mogą powodować występowanie alergii i odpowiadają za pojawienie się także innych problemów zdrowotnych. Jak usunąć pleśń z silikonu? Są na to trzy proste patenty.

Olejek z drzewa herbacianego na pleśń

Ten olejek ma właściwości przeciwgrzybicze, a także przeciwbakteryjne. Dzięki temu skutecznie rozprawi się z pleśnią. Najpierw przygotuj 250 ml wody. Do niej wlej łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego. Całość dobrze wymieszaj i taką miksturą pokryj zapleśniały silikon. Odczekaj ok. godzinę i przystąp do szorowania. Do tego celu możesz wykorzystać szczoteczkę do zębów. Szybko zobaczysz, że bez trudu usuniesz całą pleśń z silikonu.

olejek z drzewa herbacianego na pleśń, fot. gettyimages
olejek z drzewa herbacianego na pleśń, fot. gettyimages

Ocet na pleśń

Kolejną substancją, która rozprawi się z pleśnią i grzybami jest ocet spirytusowy. Każdy zna już jego działanie dezynfekcyjne oraz czyszczące. Do butelki z atomizerem wlej ocet, a następnie spryskaj nim silikon przy ramach okiennych czy wannie. Po upływie godziny zabierz się do energicznego czyszczenia. Jeżeli pleśń jest bardzo oporna lub mocno rozprzestrzeniona, to pozwól octu działać dłużej (ok. dwóch godzin). Po takim czasie grzyb powinien dać się już usunąć.

olejek z drzewa herbacianego na pleśń, fot. gettyimages
olejek z drzewa herbacianego na pleśń, fot. gettyimages

Skąd bierze się pleśń na silikonie?

Oczywiści olejek z drzewa herbacianego i ocet spirytusowy jest skuteczny w usuwaniu pleśni, jednak może ona nawracać. Jeżeli tak się dzieje, to koniecznie zastanów się nad tym, dlaczego grzyb pojawia się znowu. Postaraj się jak najszybciej zlikwidować źródło swojego problemu. Musisz wiedzieć, że występowaniu pleśni sprzyja duża wilgotność panująca w pomieszczeniu (a o nią nie trudno w łazience), a także źle działająca wentylacja. Winowajcą są także wady konstrukcyjne samego domu czy bloku.

Spryskała kuchenkę gazową i przykryła folią spożywczą. Tłuszcz dosłownie wytopił się ze szczelin

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także