PoradyLajfhakiMieszam z wodą i polewam kaloryfer przed sezonem grzewczym. Po kurzu ani śladu!

Mieszam z wodą i polewam kaloryfer przed sezonem grzewczym. Po kurzu ani śladu!

Jak wyczyścić kaloryfer, fot. Genialne, Freepik
Jak wyczyścić kaloryfer, fot. Genialne, Freepik
29.09.2023 09:47

Po sezonie letnim kaloryfer w domu potrafi być mocno zakurzony i trzeba go koniecznie wyczyścić przed pierwszym grzaniem. Jeśli tego nie zrobisz, cały brud będzie unosił się wraz z ciepłym powietrzem, a ty będziesz to wszystko wdychać. Istnieje prosty trik na oczyszczenie kaloryfera za pomocą proszku do prania. Sprawdź, jak to zrobić!

Kaloryfer to miejsce, gdzie łatwo osadza się kurz, a wszelkie zakamarki utrudniają nam oczyszczenie tej przestrzeni. Odkryliśmy jednak świetny patent na oczyszczenie tego dość problematycznego elementu wyposażenia domu za pomocą... proszku do prania. To prosta sztuczka, dzięki której pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń.

Co jakiś czas musisz oczyścić swój kaloryfer

Obraz

Jak wyczyścić kaloryfer z kurzu i zanieczyszczeń?

Czasami najprostsze sposoby są najlepsze — tak samo będzie w tym przypadku. Aby zrobić porządne oczyszczanie, musimy rozpuścić w wodzie nieco proszku do prania i przelać powstały detergent przez kaloryfer. Na spodzie musi znaleźć się miska, która zbierze wodę i nie zaleje nam całego pomieszczenia. Możesz płukać każde miejsce po kilka razy, by mieć pewność, że nic nie zostało w środku. Portal WP Kobieta sprawdził, jaki stosunek do triku mają internauci. Oto co napisali:

Opinie na temat tego triku są jednak podzielone. Niektórzy komentujący film dziękują za pomysłowy patent. Inni natomiast są sceptyczni i obawiają się, że metoda ta może zniszczyć grzejnik, który po prostu zardzewieje.
Jak wyczyścić kaloryfer z kurzu i zabrudzeń? fot. Freepik
Jak wyczyścić kaloryfer z kurzu i zabrudzeń? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także