PoradyLajfhakiMieszam z wodą i pryskam ścianę. Najlepsza kuracja antypleśniowa za 10 zł

Mieszam z wodą i pryskam ścianę. Najlepsza kuracja antypleśniowa za 10 zł

jak usunąć pleśń bez chemii, fot. Getty Images
jak usunąć pleśń bez chemii, fot. Getty Images

05.09.2023 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pleśń w domu da się usunąć bez użycia chemii, trzeba tylko wiedzieć jak! Jeśli koniecznie chcesz skorzystać z naturalnych sposobów, przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie najlepszych produktów do walki z pleśnią.

Kiedy tylko zauważysz grzyba na ścianie, musisz natychmiast zareagować. Im bardziej pozwolisz się mu rozwinąć, tym trudniej będzie go usunąć. Pleśń lubi wkradać się niepostrzeżenie. Zwykle rozwija się w miejscach, gdzie rzadko zaglądasz. Kiedy zauważysz wykwit, może się okazać, że to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Chyba nie trzeba wspominać, jak fatalne skutki przynosi przebywanie w pomieszczeniach zainfekowanych przez pleść. Są to między innymi: problemy z oddychaniem, wysypki, bóle głowy itp.

Jak usunąć pleśń bez chemii?

Aby przygotować spray o działaniu antygrzybicznym potrzeba ci zaledwie dwóch produktów. Mowa tutaj o wodzie i olejku z drzewa herbacianego, który możesz kupić w każdej aptece. Ma on działanie antyseptyczne, wspomaga gojenie się ran, a także genialnie usuwa pleśni ze ścian. Wystarczy zmieszać szklankę wody z 20 kroplami olejku, a następnie umieścić mieszankę w butelce z aerozolem. Pryskamy całą powierzchnię zaatakowaną przez grzyb i pozostawiamy na trzy dni. Po tym czasie usuwamy pleśń ręcznikiem nasączonym wodą z mydłem oraz wycieramy ścianę do sucha. Warto znaleźć przyczynę powstawania pleśni w domu. Trzeba zrobić wszystko, aby nie dopuścić do ponownego pojawienia się wykwitów.

Obraz

Co jeszcze działa na pleśń?

Brak olejku to nie koniec świata, gdyż istnieje inny kuchenny produkt, który skutecznie zwalczy grzyba. Mowa tutaj o occie spirytusowym. Wystarczy zmieszać pół szklanki octu z połową szklanki wody i przelać do butelki z rozpylaczem. Psikamy analogicznie jak w przypadku olejku herbacianego i pozostawiamy całość na trzy dni bez dotykania. Niemiły zapach octu ustąpi po kilku godzinach, więc nie musisz się obawiać, że pozostanie na ścianach przez długi czas. Po trzech dobach przemyj ściany ręcznikiem nasączonym wodą i mydłem, a następnie je osusz. Po pleśni nie będzie ani śladu.

Jak usunąć pleśń w domu bez chemii? fot. Freepik
Jak usunąć pleśń w domu bez chemii? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także