PoradyLajfhakiMieszam z wodą i spryskuję futryny. Ta trutka wymiata muchy z domu

Mieszam z wodą i spryskuję futryny. Ta trutka wymiata muchy z domu

trutka na muchy, fot. Getty Images
trutka na muchy, fot. Getty Images
02.07.2023 09:49

Sezon wiosenno-letni ma swoje minusy w postaci natrętnych owadów. Brzęczą, latają wokół głowy i doprowadzają nas do białej gorączki. Podpowiadamy jaka trutka na muchy pomoże ci je szybko wytępić.

Dostępne w sklepach preparaty są drogie oraz mało skuteczne i w ogóle nie działają na muchy. Owady nadal fruwają po domu, przez co rozpoczynamy na nie polowanie z packą lub kapciami w ręku. Nie jest to dobry sposób, ponieważ narażamy się na szkody mebli lub ścian. Domowe sposoby są najlepsze, ponieważ nie wymagają dużego nakładu czasu i środków.

Jak pozbyć się much?

Skutecznych domowych patentów na muchy jest dużo. Dlatego, zanim kupisz kolejny spray lub lep, zajrzyj do kuchennej szafki. Na samym początku walki z owadami zainstaluj w oknach moskitiery, które odetną im drogę do domu. W ten sposób sprawisz, że nie przestaną pojawiać się w twoich pokojach. Jednak warto zastosować też ekologiczną metodę, dzięki której odfruną daleko. Większość owadów, a przede wszystkim muchy drażnią aromaty, które dla nas są przyjemne. Wystarczy zastosować olejek eteryczny np. lawendowy, miętowy lub cytrynowy. Wypełni on całe mieszkanie, przez co muchy znikną w mgnieniu oka. Muchy nie tolerują też ostrych oparów niektórych. Chodzi tutaj głównie o czosnek i paprykę.

A closeup shot of a fly on a brown wooden surface
A closeup shot of a fly on a brown wooden surface

Domowa trutka na muchy

Do jej zrobienia wystarczy pieprz cayenne, który jest bardzo ostrą przyprawą. Dzięki jego aromatowi wszystkie muchy zostaną szybko i skutecznie wytrute. Dlatego przygotuj spray odstraszający. Do butelki z atomizerem wsyp pieprz cayenne, a następnie zalej go wrzątkiem i wstrząsaj do połączenia się składników. Na koniec spryskaj preparatem miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się muchy. Dzięki tej trutce, owady nigdy nie przefruną progu twojego domu.

A woman hand spraying hydrating spray.
A woman hand spraying hydrating spray.

Pułapka na muchy

To bardzo prosty sposób, do którego potrzebny będzie cukier, płyn do mycia naczyń, woda oraz ocet jabłkowy. Wszystkie składniki należy wlać do naczynia, a następnie dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną mieszankę zostawiamy np. na parapecie i czekamy na pierwsze ofiary. Po około 30 minutach będą po powierzchni preparatu pływały martwe muchy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także