PoradyLajfhakiPułapka na muchy zlikwiduje insekty w 30 minut! Składniki masz w domu

Pułapka na muchy zlikwiduje insekty w 30 minut! Składniki masz w domu

pułapka na muchy, fot. Genialne.pl/Getty Images
pułapka na muchy, fot. Genialne.pl/Getty Images
09.05.2023 12:20

Muchy wlatujące do domu bywają prawdziwym utrapieniem. Przenoszą zarazki, a ich bzyczenie już po kilku chwilach staje się irytujące i trudne do zniesienia. Aby się ich pozbyć, możesz stworzyć domową pułapkę na muchy. Wystarczy kilka składników, które pewnie i tak masz już w domu.

Wiosną i latem muchy co rusz wlatują do naszych domów. Szukają pożywienia, a najchętniej pojawiają się w okolicy koszy na śmieci, które wabią je intensywnym zapachem. Ich obecność jest irytująca, a ganianie każdego osobnika z packą to syzyfowa praca. Właśnie dlatego warto zastosować inne, domowe sposoby na usunięcie owadów. Doskonale sprawdzi się m.in. prosta pułapka na muchy.

Domowa pułapka na muchy - z czego ją zrobić?

Wykonanie domowej pułapki na muchy jest bardzo proste i wymaga użycia kilku produktów, które znajdują się chyba w każdym domu. Potrzebne są: cukier, płyn do mycia naczyń, ocet jabłkowy oraz woda. Połącz te składniki i wlej do szklanki. Ustaw naczynie na parapecie i czekaj aż muchy przylecą do pułapki i utopią się w płynie. Szybko zobaczysz efekty. W zaledwie pół godziny wyłapiesz większość much. Innym sposobem jest wykonanie domowego lepu, czyli mieszanki z miodu oraz mąki kukurydzianej na zakrętce od słoika. Również w tym przypadku słodki zapach szybko zwabi muchy, a lepka konsystencja mikstury sprawi, że przykleją się do powierzchni i nie będą w stanie odlecieć.

Pułapka na muchy to świetny sposób na insekty. Fot. Getty Images
Pułapka na muchy to świetny sposób na insekty. Fot. Getty Images

Jakie są inne sposoby na pozbycie się much z domu?

Domowa pułapka na muchy nie jest jedyną opcją pozbycia się uciążliwych owadów. Możesz zastosować równiez inne metody pozbywania się insektów lub odstraszania ich.

  • Kup muchołówkę. Zyskasz egzotyczną ozdobę i pozbędziesz się much. Ta owadożerna roślina wabi ofiary swoim zapachem. Ma dwa rodzaje liści - tradycyjne oraz liście-pułapki wyposażone w kolce. Właśnie za pomocą tych drugich łapie muchy, którymi następnie się żywi. W ten sposób zapewnia sobie wszystkie niezbędne substancje odżywcze, co oznacza, że nie wymaga dodatkowego nawożenia.
  • Wykorzystaj świece o zapachu wanilii. Muchy nie znoszą ich woni, dlatego po zapaleniu takiej świecy szybko odlecą i będą trzymały się z daleka.
  • Przynieś do domu krzaczki mięty. Muchy nie lubią również ich zapachu. Jeśli ustawisz rośliny na parapecie, stworzysz naturalną barierę chroniącą wnętrze przed wizytą tych uciążliwych owadów.

Jak zrobić pułapkę na osy i szerszenie? Prosty trik z butelką

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także