PoradyFirmy sprzątające nie chcą, byśmy o tym wiedzieli. Dzięki temu podłoga zawsze idealnie lśni

Firmy sprzątające nie chcą, byśmy o tym wiedzieli. Dzięki temu podłoga zawsze idealnie lśni

Oto sprytny patent na mycie podłogi. Fot. Genialne.pl
Oto sprytny patent na mycie podłogi. Fot. Genialne.pl
28.08.2023 13:41

Mycie podłogi teoretycznie jest proste. W praktyce usunięcie np. tłustych śladów — i to tak, by nie powstały żadne smugi — może być sporym wyzwaniem. Oto patent, który zaradzi takim problemom. Wystarczy dodać do wody 2 składniki, które każdy ma w domu.

Jest wiele patentów na mycie podłogi. Niektóre są bardziej, inne mniej skomplikowane. Nasz trik na czystą i lśniącą podłogę zdecydowanie zalicza się do tych drugich. Aby skutecznie umyć panele czy płytki, wystarczy wykorzystać proste preparaty, których używamy w naszych domach na co dzień.

Jaki jest najlepszy sposób na mycie podłogi?

Aby skutecznie umyć podłogę bez smug i nadać jej piękny połysk, nie musisz stosować drogich, sklepowych preparatów. Wystarczy sięgnąć po najprostsze środki, które każdy z nas ma w domu. Do wiadra lub miski nalej ciepłej, a nawet gorącej wody. Następnie dodaj 1 łyżkę soli kuchennej i 1 łyżkę dowolnego detergentu (może to być np. płyn do naczyń lub mydło w płynie). Wymieszaj dokładnie składniki, by sól i detergent dobrze się rozpuściły. Następnie umyj tą mieszanką podłogę. Efekt zastosowania tej prostej mikstury pozytywnie cię zaskoczy.

Mycie podłogi może być prostsze niż sądzisz. Fot. Genialne.pl
Mycie podłogi może być prostsze niż sądzisz. Fot. Genialne.pl

Jakie efekty daje dodanie soli do mycia podłogi?

Woda z solą i płynem do naczyń czy mydłem to prosty, ale skuteczny środek. Mycie podłogi tą mieszanką daje naprawdę dobre rezultaty. Domowy specyfik jest uniwersalny. Możesz stosować go zarówno do czyszczenia paneli podłogowych, jak i płytek. Z każdej powierzchni skutecznie usunie zabrudzenia, a nawet brzydkie, tłuste ślady. Nada też podłodze pięknego połysku. Ale to nie wszystko! Sól działa odstraszająco na owady. Dodatkową korzyścią z mycia podłogi tym specyfikiem będzie więc to, że pozbędziesz się z domu irytujących insektów.

Mycie podłogi może być prostsze, niż sądzisz. Fot. Getty Images
Mycie podłogi może być prostsze, niż sądzisz. Fot. Getty Images

Jakie są inne domowe patenty na mycie podłogi?

Domowych patentów na mycie podłogi jest znacznie więcej. Oto kilka, które dają szczególnie spektakularne efekty.

  • Połącz 3 filiżanki wrzątku z 1/4 filiżanki białego octu. Opcjonalnie dolej trochę olejku eterycznego dla ładnego zapachu lub 1/4 filiżanki czystego alkoholu, by uniknąć powstawania smug.
  • Wrzuć do wiadra tabletkę do zmywarki i zalej ciepłą wodą, by dobrze się rozpuściła.
  • Zrób domowe kulki do mycia podłogi. Połącz 250 g sody oczyszczonej, 3 łyżki płynu do płukania tkanin, 1 łyżkę płynu do mycia naczyń i 1 łyżkę denaturatu. Wymieszaj składniki, a następnie załóż rękawiczki i uformuj z powstałej papki kulki wielkości orzechów włoskich. Zostaw je do wysuszenia, a gdy będą gotowe, schowaj w szczelnie zamykanym pojemniku. Używaj 2 kulek na 5 l wody.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także