PoradyLajfhakiMydło idzie w odstawkę. Tym doczyścisz ręce po zbieraniu grzybów

Mydło idzie w odstawkę. Tym doczyścisz ręce po zbieraniu grzybów

jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów, fot. Getty Images
jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów, fot. Getty Images
13.10.2023 18:20

Tylko prawdziwi grzybiarze znają ten problem, gdy trzeba doczyścić ręce po zbieraniu grzybów. Czasami okazy chowają się pod liśćmi, mchem czy nawet ziemią i trzeba je wręcz odkopać. Rzadko kiedy ktoś nosi rękawiczki, więc nasze paznokcie i skórki są pokryte ziemią. Kiedy mydło nie daje rady, wypróbuj te patenty!

Większość z nas lubi zbierać grzyby, lecz obieranie ich to już inna sprawa. Ręce brudne od piasku i ziemi nie chcą się domyć przez następny tydzień, a tobie wstyd wyciągać dłonie przy ludziach. Zamiast się tłumaczyć, że obierałeś wiadro maślaków, spróbuj oczyścić skórę w ten sposób.

Maślaki to zmora grzybiarzy

Mimo że sos z maślaków jest wyborny, to proces mycia i obierania może przyprawić o białą gorączkę. Kiedy kapelusz zetknie się z wodą, na jego powierzchni powstaje śliska skórka, którą trzeba ściągnąć, a to bywa kłopotliwe i brudzi ręce! Przebarwienia na dłoniach nie zejdą pod wpływem namydlania, a szorowanie może jedynie uszkodzić naskórek. Całe szczęście, że istnieją proste sposoby, na usuniecie zabrudzeń, a wszystko za sprawą domowych środków!

Obraz

Jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów?

Pierwszy trik wymaga użycia soku z cytryny lub kwasku cytrynowego. Aktywna substancja łatwo rozprawi się z zabrudzeniami, które nie poddają się wodzie z mydłem. Wystarczy wycisnąć dwie cytryny i moczyć palce w soku przez kilka minut. Jeśli masz zadarte skórki może poczuć delikatne pieczenie, lecz po czasie wszystko ustąpi. Następnie płuczemy dłonie wodą, namydlamy i na koniec dobrze wycieramy dłonie ręcznikiem. To uniwersalny sposób na wszelkie zabrudzenia skóry np. po łupaniu orzechów włoskich. Drugi trik to wykorzystanie zmywacza do paznokci, który zawiera aceton. Tutaj trzeba postępować ostrożnie, gdyż ten płyn mocno wysusza skórę i nie wolno przesadzać z jego ilością. Najlepiej nasączyć wacik zmywaczem i przetrzeć palce delikatnymi ruchami. Następnie płuczemy dłonie i dobrze nawilżamy kremem.

Jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów? fot. Freepik
Jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów? fot. Freepik

Palce nadal zafarbowane? Chwyć za proszek

Chyba nie ma lepszego odplamiacza niż proszek do prania. Jeśli w dalszym ciągu widzisz zafarbowane miejsca na dłoniach, przygotuj pastę czyszczącą z proszku do prania i odrobiny wody. Wymieszaj te składniki i potrzyj ręce, a następnie spłucz całość. Warto natrzeć dłonie kremem, gdyż proszek może je wysuszyć.

Jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów? fot. Freepik
Jak doczyścić ręce po zbieraniu grzybów? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także