×

Czym zastąpić zmywacz do paznokci? Masz na to aż 3 produkty

Jeśli jesteś tradycjonalistką i zamiast hybryd czy żelu uwielbiasz klasyczny lakier do paznokci, na pewno czasami drażni Cię ostry zapach zmywacza, którym możesz usunąć lakier. Gorzej jeśli wyjeżdżasz na wakacje i zapomniałaś kupić malutkiej buteleczki z tym specyfikiem! Czym w takim razie zastąpić zmywacz do paznokci? Okazuje się, że istnieją aż 3 proste rozwiązania!

Czym zastąpić zmywacz do paznokci – #1 Woda utleniona

instagram.com/machoniek

Aby nie uszkodzić płytki paznokcia, przed użyciem wody utlenionej zaleca się moczenie dłoni w letniej wodzie z mydłem przez około 10 minut. Po tym czasie nanieś wodę utlenioną na wacik i zacznij pocierać nim paznokcie. Lakier powinien zejść po kilku ruchach. Jeśli nie masz w domu wody utlenionej możesz także użyć octu, jednak jego zapach może zniechęcać.

Czym zastąpić zmywacz do paznokci – #2 Wódka

instagram.com/carla.xyz

Nie od dziś wiadomo, że wiele kosmetyków zawiera w swoim składzie alkohol, dlatego też nie powinno dziwić, że wódka czy czysty spirytus mogą skutecznie zastąpić zmywacz do paznokci. Wystarczy nanieść go na wacik i wetrzeć w lakier na paznokciach.

Czym zastąpić zmywacz do paznokci – #3 Perfumy

instagram.com/koajla

Zarówno perfumy jak i dezodorant mogą okazać się przydatne w chwili gdy nie mamy pod ręką tradycyjnego opakowania ze zmywaczem do paznokci. Perfumy mają w swoim składzie substancje, które rozpuszczają lakier na paznokciach, jednak aby ten sposób się udał i nie naruszył struktury paznokcia, tak samo jak w przypadku pierwszej metody, warto przez 10 minut namoczyć dłonie w wodzie z mydłem, a dopiero później użyć dezodorantu czy perfum.

UWAGA: Powyższe triki są skuteczne, jednak należy używać ich tylko w konieczności! Jeśli masz w domu tradycyjny zmywacz, lepiej zawsze użyj tego kosmetyku. Perfumy, wódka czy woda utleniona mogą pomóc Ci pozbyć się lakieru, jednak pamiętaj, że te produkty powinny być używane w chwilach konieczności, a nie jako stały zamiennik zmywacza.

instagram.com/unghie_creative

Dodatkowo lepiej nie używać tych trików jeśli Twoje dłonie są zadrapane lub pokaleczone. Jeśli jednak chcesz pozbyć się lakieru, lepiej użyj powyższych trików – odrywanie i zeskrobywanie lakieru tylko uszkodzi płytkę paznokcia!

To także może Cię zainteresować:

1) 9 sposobów na pozbycie się worków pod oczami. Same kosmetyki nie wystarczą

2) 10 sekretnych trików Koreanek. Sprawią, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej

3) 8 naturalnych i skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia twarzy

4) 13 aptecznych produktów poniżej 20 złotych, które są lepsze od luksusowych kosmetyków

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować