×

Domowy płyn do mycia podłóg. Wykorzystaj produkt, który masz w łazience, smugi i kurz będą tylko wspomnieniem

Wraz z upływem czasu panele tracą ładny wygląd oraz połysk. Nie prezentują się estetycznie. Jak przywrócić im blask? Poznaj patent na panele bez smug i kurzu.

Jak zmywać plamy?

O panele trzeba dbać od samego początku. Ważne jest, aby regularnie usuwać z nich piasek i pył, gdyż mogą one rysować powierzchnię paneli. Do tego celu przyda się odkurzacz z miękką szczotką. Oczywiście należy szybko ścierać wszelkie mokre plamy (ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry), aby woda nie dostała się pod panele i spowodowała charakterystycznych bąbli. Jeśli zmywasz plamy z czerwonego wina, mleka czy soku pomidorowego, to ściereczkę nasącz wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Dodatkowo z paneli należy zmywać zanieczyszczenia i kurz. Do tego celu użyj mopa i niewielkiej ilości detergentu. Jednak wcześniej koniecznie bardzo dobrze go wyciśnij.

panele bez smug i kurzu
freepik

Czym myć panele?

Każdy chciałby, aby na jego panelach nie było smug i brzydko wyglądających zacieków. Można to osiągnąć stosując samodzielnie zrobiony płyn do mycia. Najważniejsze jest, aby nie tworzył dużej ilości piany.

Do 5 litrów wody wlej 3 łyżki octu oraz odrobinę płynu do płukania (zmiękczania) tkanin o ulubionym zapachu. Jest antystatyczny i bardzo dobrze zapobiega przyciąganiu kurzu.

W jaki sposób myć panele?

Aby na panelach nie powstały smugi, ważny jest nie tylko środek myjący, ale także sposób operowania mopem. Przecieraj je zgodnie ze sposobem ułożenia (wzdłuż paneli). Nie operuj mopem w każdym możliwym kierunku.

panele bez smug i kurzu
Neven Krcmarek/unsplash

Własnoręcznie zrobiony środek czyszczący

Jeżeli nie przepadasz za zapachem octu, to możesz zrobić swój własny płyn do podłóg w trochę inny sposób. Do wiaderka wlej 5 litrów ciepłej wody. Rozpuść w niej dwie tabelki wykorzystywane do mycia naczyń w zmywarce i zacznij czyścić panele. Tabletki posiadają środek nabłyszczający oraz składniki, które dobrze rozpuszczają, a także usuwają tłuste plamy (bez konieczności szorowania).

 

Znasz już sposób na panele bez smug i kurzu. Przekonaj się jak pozbyć się sierści zwierząt z prania.

Może Cię zainteresować

zamknij