PoradyLajfhakiMyję szyby takim samym płynem, jak moja babcia i nie mam smug

Myję szyby takim samym płynem, jak moja babcia i nie mam smug

jak zrobić płyn do czyszczenia szyb fot. freepik
jak zrobić płyn do czyszczenia szyb fot. freepik
10.09.2023 15:49

Mycie okien nie jest ulubioną czynnością, szczególnie kiedy po ich umyciu pojawiają się smugi. Psują one cały efekt i wzbudzają rozdrażnienie. Mamy dla ciebie trik na czyste okna bez zacieków i patent na to, jak zrobić płyn do czyszczenia szyb domowym sposobem.

Mycie okien nie musi być kłopotliwe. Zapomnij też o sklepowych środkach do czyszczenia szyb. Zastosuj płyn z naszego przepisu i ciesz się lśniącymi oknami nie tylko od święta.

Jak myć okna?

Nie jest to do końca tak proste, jak może się wydawać. Szczególnie że gotowe detergenty ze sklepu mogą pozostawiać na szybach smugi. Podobnie, kiedy użyjemy złej metody mycia. W takiej sytuacji cała nasza praca idzie po prostu na marne. Na szczęście można tego uniknąć i sprawić, że mycie okien przestanie być tylko uciążliwym obowiązkiem, a stanie się bardziej przyjemne. Mamy dla ciebie sprytny trik. Stosując go, oszczędzisz nie tylko czas, ale też pieniądze, bo jak wiadomo, sklepowe detergenty trochę kosztują. Zrobienie ich domowym sposobem jest dziecinne proste i wcale nie jest absorbujące. Poniżej przedstawiamy ci przepisy z dokładną instrukcją, jak je zrobić krok po kroku.

Obraz

Jak zrobić płyn do czyszczenia szyb?

Nie musisz w jego wykonanie wkładać zbyt wiele wysiłku. Potrzebujesz przede wszystkim litrowego pojemnika, wody, octu i denaturatu. Przygotowanie:

  • weź litrowy pojemnik,
  • wlej szklankę wody,
  • dolej szklankę octu,
  • dodaj pół szklanki denaturatu,
  • lekko zabarwi się mikstura na różowo,
  • przelej całość do butelki z atomizerem,
  • stosuj bezpośrednio na szyby.

Pamiętaj, aby do mycia okien stosować ściereczkę z mikrofibry. Możesz też użyć opcjonalnie starej gazety, koszulki czy ulotek. Czyść szyby od góry do dołu. W innym wypadku zwiększysz zagrożenie pojawienia się smug, a dodatkowo bardziej się zmęczysz. Taki domowy płyn do mycia szyb możesz też użyć na lustrach w łazience lub przedpokoju. Nie zawiera konserwantów ani innych silnych chemikaliów, które mogłyby wywołać podrażnienie czy uszkodzić delikatną skórę dłoni. Stosuj ten płyn zawsze, kiedy potrzebujesz umyć okna, niezależnie od okazji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także