PoradyLajfhakiNajsmutniejsza piosenka wszech czasów. To wyciskacz łez

Najsmutniejsza piosenka wszech czasów. To wyciskacz łez

najsmutniejsza piosenka wszech czasów, fot. Getty Images
najsmutniejsza piosenka wszech czasów, fot. Getty Images

19.10.2023 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas nie potrafi sobie wyobrazić życia bez muzyki. Seria dźwięków, słowa i rytm mogą wywołać skrajnie uczucia. Przykładem mogą być wesela, gdzie raczej nie ma w zwyczaju puszczania piosenek o stracie i bólu. Skoro już mowa o nostalgii w muzyce, to czy wiesz, jaka jest najsmutniejsza piosenka wszech czasów? Przebadano tę sprawę!

Czy może istnieć jakaś piosenka, która w większości wywołuje negatywne emocje? Okazuje się, że tak, więc przeprowadzono szczegółową ankietę i wytypowano jeden utwór. To właśnie przy nim większość ankietowanych odczuwała melancholie i wpadała w łzawy nastrój.

Dlaczego muzyka wywołuje w nas tyle emocji?

Masz czasami tak, że pod wpływem jakiejś piosenki ciśnie ci się uśmiech na usta lub wręcz przeciwnie, masz ochotę się popłakać? Muzyka jest czymś, co wywołuje w nas emocje, nawet jeśli tego nie widać. Nadmiar bodźców, które docierają do naszego mózgu, zostaje przetworzony, a wynikiem tego może być zgoła odmienny nastrój. Co ciekawe, podczas słuchania muzyki nasz umysł próbuje przewidzieć, jaki będzie ciąg dalszy. Jeśli nagle zmienia się rytm, zwiększa się aktywność mózgu, który przetwarza wszystkie dźwięki. Obcowanie z muzyką znacząco zmienia nas jako ludzi. Zaczynamy odbierać świat w inny sposób, pobudzamy logiczne myślenie i często romantyzujemy nasze życie. Wyobraźnia podsuwa nam co rusz nowe pomysły, a nasze poczucie wartości niekiedy wzrasta. Warto czasami puścić sobie jakiś wesoły kawałek, gdy jesteśmy w procesie tworzenia — uwierz, może on wiele zmienić!

Obraz

Najsmutniejsza piosenka wszech czasów. Jaki to utwór?

Firma Earex ze współpracy z Rupertem Tillem (profesorem muzyki z University of Huddersfield) przygotowała ankietę najbardziej przytłaczających utworów muzycznych. Wśród 30 piosenek jedna wzbudziła zdecydowanie największe poruszenie. Warto dodać, że w ankiecie brało udział ok. 2 tysiące ludzi. Mowa o kawałku "Everybody Hurts" grupy R.E.M. Zaraz za nim wytypowano "Nothing Compares 2 U" w wykonaniu Sinead O'Connor, a trzecie miejsce przypadło "Tears in Heaven" autorstwa Erica Claptona. Jesteśmy pewni, że je znacie, bo to nieśmiertelne hity! Poniżej zwycięzca, warto go przesłuchać i odnieść się do wyników ankiety.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także