UrodaPaznokcieNajwiększy błąd przy domowym manicurze. Nie dziw się, że paznokcie się rozdwajają i łamią

Największy błąd przy domowym manicurze. Nie dziw się, że paznokcie się rozdwajają i łamią

Robiąc manicure w domu, musisz bardzo uważać.
Robiąc manicure w domu, musisz bardzo uważać.
Źródło zdjęć: © Getty Images | PECKYHYONG
15.02.2024 09:00

Lubisz sama dbać o swoje dłonie i wcale nie korzystasz z usług salonów kosmetycznych? Na pewno dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Samodzielna pielęgnacja dłoni jest doskonałym pomysłem. Warto jednak przy tym pamiętać o kilku ważnych wskazówkach.

W Polsce obecnie bardzo wiele kobiet korzysta z usług salonów kosmetycznych, gdzie mogą zafundować sobie manicure hybrydowy czy żelowy. Dzięki temu oddają swoje dłonie w ręce profesjonalistek. Gwarantuje to ładne i zadbane paznokcie na kolejne trzy tygodnie. Jednak taka forma dbania o siebie jest dość kosztowna. Z tego powodu istnieje duża grupa kobiet, które wybierają domową pielęgnację paznokci. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydawać to proste, w rzeczywistości wcale nie jest to takie łatwe! Wymaga bowiem wiedzy na temat prawidłowego wykonywania manicure'u oraz unikania pewnych błędów. Troska o zdrowe i pięknie wyglądające paznokcie, a także skórę wokół nich, jest tutaj kluczowa.

Jak wykonać manicure w domu?

Coraz częściej kobiety rezygnują z robienia sobie paznokci w profesjonalnych salonach kosmetycznych i próbują same zadbać o swoje dłonie. Wiąże się to przede wszystkim z wysokimi cenami usług. Jeżeli więc chcesz zaoszczędzić, to samodzielne dbanie o swój manicure wcale nie jest złym pomysłem. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych wskazówkach. W domowych warunkach należy unikać metalowych narzędzi, które mogą zaszkodzić paznokciom. Ich użycie często prowadzi do niewidocznych gołym okiem rozwarstwień płytki, co sprawia, że staje się ona krucha i łamliwa. Dlatego zalecane jest wybieranie pilników papierowych, które są "łagodniejsze" w użytkowaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pamiętaj również, że jeżeli twoje pierwsze próby malowania paznokci w domu wcale nie są dla ciebie zadowalające, to postaraj się od razu nie zniechęcać. Przecież profesjonalne stylistki paznokci również kiedyś zaczynały i musiały się tego nauczyć. Na pewno samodzielne wykonanie manicure'u wymaga dużej cierpliwości oraz precyzji działania.

Jak skutecznie poradzić sobie z usuwaniem skórek?

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas robienia paznokci, jest wycinanie skórek. Często jest to robione nieumiejętnie i agresywnie, co może prowadzić do skaleczeń i ich nieestetycznego odrastania. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest zmiękczenie skórek poprzez wymoczenie dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwki lub zwykłego mydła. Zabieg ten powinien trwać około 10-15 minut. Następnie należy delikatne odsunąć skórki przy pomocy drewnianego patyczka lub szpatułki. Na koniec najlepiej natłuścić je olejkiem rycynowym. Dla pozytywnych efektów warto robić to regularnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także