PoradyLajfhakiNałóż na dno patelni domową pastę z dwóch składników. Po 10 minutach jej nie poznasz

Nałóż na dno patelni domową pastę z dwóch składników. Po 10 minutach jej nie poznasz

Jak wyczyścić spód patelni Fot. 2460_one / reddit
Jak wyczyścić spód patelni Fot. 2460_one / reddit
23.04.2023 16:34, aktualizacja: 23.04.2023 21:00

Używamy jej codziennie do przygotowania posiłków, służy do smażenia i podgrzewania potraw. Dbamy o czystość wewnątrz patelni, mimo to zapominamy o wyczyszczeniu jej spodu. Musisz koniecznie dowiedzieć się, jak skutecznie wyczyścić spód patelni.

Patelnia to podstawowe narzędzie do przygotowywania jedzenia, kiedy dbamy o nią zgodnie z zaleceniami producenta, może służyć nam kilka lat. Często zdarza się tak, że podczas gotowania również na spodzie patelni pozostanie m.in. zaschnięty tłuszcz. Szybko wżera się on w dno patelni i ciężko go domyć, ze względu na ciepło, jakie wytwarza się podczas pichcenia.

Jak wyczyścić spód patelni?

Warto skorzystać z naturalnych i domowych sposobów, które zaoszczędzą twój czas i pieniądze. Musisz pamiętać też o tym, z jakiego materiału jest wykonana patelnia oraz do jakiego typu kuchenek jest przeznaczona. Na rynku są dostępne m.in. patelnie żeliwne, ceramiczne, nieprzywierające oraz wykonane ze stali nierdzewnej. Pozwoli to na dobór najlepszego środka do czyszczenia, który będzie bezpieczny dla powierzchni oraz spełni swoje zadanie. Pamiętaj też o tym, aby rozpocząć mycie od małego obszaru patelni. W razie niepowodzenia zostanie starty tylko kawałek materiału.

jak wyczyścić spód patelni, fot. freepik
jak wyczyścić spód patelni, fot. freepik

Spróbuj sodą oczyszczoną wyczyścić spód patelni

Domycie spodu patelni sodą oczyszczoną jest naturalnym i skutecznym sposobem, który sprawdzi się do każdego rodzaju powierzchni. Do przygotowania preparatu potrzebujesz jedynie sody oczyszczonej i wody utlenionej. Na początek zmieszaj je w miseczce w proporcji 6 łyżeczek sody oczyszczonej i 1/4 wody utlenionej, na jednolitą masę. Teraz rozprowadź ją na całej powierzchni spodu patelni i zostaw na około 10 minut. Po tym czasie wystarczy, że zmyjesz pastę przy użyciu gąbki lub ścierki, a cały brud zniknie.

Jak wyczyścić spód patelni Fot. 2460_one / reddit
Jak wyczyścić spód patelni Fot. 2460_one / reddit

Kwasek cytrynowy - naturalny środek do czyszczenia spodu patelni

Bardzo podobnym do sody oczyszczonej i również dostępnym w każdej kuchni jest kwasek cytrynowy. Rozpuść w wodzie jedną łyżeczkę kwasku i doprowadź do wrzenia. Następnie umieść dno patelni w tej mieszance i zostaw na kilka godzin tak, aby domowej roboty środek miał szansę zadziałać. Na koniec po prostu zmyj rozpuszczony tłuszcz.

Sprytny sposób na naleśniki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także