PoradyLajfhakiNareszcie widzę wyraźnie. Użyłam 1 rzeczy i w końcu wypolerowałam okulary

Nareszcie widzę wyraźnie. Użyłam 1 rzeczy i w końcu wypolerowałam okulary

jak wypolerować okulary, fot. Genialne
jak wypolerować okulary, fot. Genialne
15.10.2023 12:07

Wielu z nas je nosi, ale zbyt mało wie, jak regularnie dbać o szkła. Często przecieramy je tym, co mamy pod ręką. W efekcie soczewki są porysowane oraz nie wyglądają już tak dobrze, a i gorzej przez nie widzimy. Sprawdź, jak wypolerować okulary.

Zazwyczaj nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy nasze szkła zostały zniszczone. Jednak czy przywiązujemy uwagę do tego, gdzie je kładziemy? W większości przypadków nie. Wystarczy nie odłożyć ich do etui, rzucić nimi na stół lub zbyt blisko przywitać się z pupilem. Mimo to nic straconego i okulary da się uratować bez konieczności wizyty u optyka.

Jak wypolerować okulary?

Okazuje się, że to prostsze niż się wydaje i wcale nie potrzebujesz do tego profesjonalnych specyfików. Wystarczy sięgnąć po produkt, który każdy z nas ma w domu, czyli pastę do mycia zębów. Ważne jest to, aby nie miała właściwości ściernych, ponieważ pogorszą tylko sytuację. Najlepiej więc sprawdzi się ta klasyczna bez żadnych granulek. Wystarczy nałożyć jej niewielką ilość na wacik, a następnie zacząć polerować powierzchnię soczewki okularowej. Szczególnie uważaj przy rysach na szkle, aby wykonać czyszczenie bardzo delikatnie. Dla lepszego efektu trzeba będzie powtórzyć kilkukrotnie czyszczenie, dlatego nie zniechęcaj się.

Woman cleaning her glasses with black cloth.
Woman cleaning her glasses with black cloth.

Pozostałe triki na soczewki jak lustra

  • Mieszanka sody oczyszczonej z wodą nie tylko wyczyści dom, ale i szkła okularów. Składniki muszą połączone być tak, aby powstała z nich gęsta papka. W kolejnym kroku trzeba nałożyć ją na soczewki, a dopiero potem przecierać szkło okrężnymi ruchami. Po kilkudziesięciu sekundach należy opłukać czyszczone miejsca pod bieżącą wodą, a następnie osuszyć. Jeśli małe zadrapania na nich pozostały, to powtórz proces od nowa.
  • Wosk do czyszczenia samochodu ma o wiele więcej do zaoferowania niż się wydaje. Szybko i bez zbędnego pocierania usunie wszystkie rysy z okularów. Warto dodać, że jest on całkowicie bezpieczny, przez co nie wyrządzi jeszcze większej szkody. Należy go stosować zaledwie raz na tydzień, a różnica będzie kolosalna. Niewielką ilość wosku nałóż na soczewkę okularową, a następnie użyj miękkiej szmatki do czyszczenia i okrężnymi ruchami wcieraj produkt w szkło. Już po kilku ruchach okulary będą wyglądać jak nowe.
Shot of an unrecognizable person cleaning glasses at home.
Shot of an unrecognizable person cleaning glasses at home.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także