PoradyNa szyi masz naszyjnik Wenus? Większość kobiet chce się go pozbyć

Na szyi masz naszyjnik Wenus? Większość kobiet chce się go pozbyć

Naszyjnik Wenus miewają nawet młode kobiety. Fot. Freepik
Naszyjnik Wenus miewają nawet młode kobiety. Fot. Freepik
04.07.2023 17:40

Naszyjnik Wenus w pierwszej chwili budzi pozytywne skojarzenia — w końcu Wenus to bogini miłości i piękna! Niestety w rzeczywistości jest defektem, który większość kobiet chciałaby zwalczyć. Wyjaśniamy, co możesz zrobić, by twoja szyja wyglądała pięknie.

Z pewnością zauważyłaś (u siebie lub u innych) poziome zmarszczki na szyi. To one tworzą tzw. naszyjnik Wenus. Zła wiadomość jest taka, że prędzej czy później takie bruzdy pojawiają się na każdej szyi. Dobrą informacją jest natomiast to, że w prosty sposób możesz je wygładzić i zahamować ich powstawanie.

Skąd się bierze naszyjnik Wenus?

Nie da się wskazać jednej, konkretnej przyczyny powstawania poziomych zmarszczek na szyi. Specjaliści są zdania, że wiele zależy od genetyki. Nie bez znaczenia są jednak nasze przyzwyczajenia. Naszyjnik Wenus szybciej pojawi się u osób, które często siedzą ze spuszczoną głową, wpatrując się w telefon, czytając książkę lub pracując przy nisko ustawionym komputerze. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu zmarszczek jest niewłaściwa pielęgnacja skóry lub całkowite pomijanie przy stosowaniu kosmetyków szyi oraz dekoltu. Inną przyczyną może być to, że po 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć, a w efekcie tworzą się na niej zmarszczki. Nie zmienia to jednak faktu, że możesz ograniczyć efekt naszyjnika Wenus na szyi i spowolnić powstawanie nowych zmarszczek na szyi.

Naszyjnik Wenus to naturalny efekt starzenia. Fot. Freepik
Naszyjnik Wenus to naturalny efekt starzenia. Fot. Freepik

Jak zlikwidować zmarszczki na szyi?

Aby zlikwidować naszyjnik Wenus, musisz wprowadzić do swojej codziennej rutyny kilka zmian. Dzięki prostym czynnościom wykonywanym regularnie już po kilku tygodniach skóra szyi stanie się bardziej jędrna, a zmarszczki mniej widoczne.

  • Włącz szyję i dekolt do codziennej pielęgnacji. Rano i wieczorem nakładaj na nie dobry krem liftingującylub przeciwzmarszczkowy. Przed wyjściem na słońce smaruj te miejsca kremem z filtrem UV.
  • Codziennie masuj szyję przez przynajmniej 5 minut. Możesz użyć rolera lub spróbować jogi twarzy. W internecie znajdziesz wiele filmów instruktażowych na ten temat.
  • Dbaj o odpowiednią pozycję w czasie pracy oraz snu. Jeśli nie będziesz zbyt często mocno zginać szyi, powstrzymasz pogłębianie się zmarszczek.
  • Możesz również skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, np. laserów, wypełniania kwasem hialuronowym lub mezoterapii. Pamiętaj, że są to bardziej inwazyjne metody, których stosowanie należy skonsultować ze specjalistą.

Jak dbać o skórę szyi?

Jeśli naszyjnik Wenus jeszcze nie pojawił się na twojej szyi, odpowiednie działania pozwolą zdecydowanie opóźnić jego powstawanie. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry szyi. Używaj kremów nawilżających, najlepiej z kwasem hialuronowym oraz witaminą C. Latem zawsze smaruj szyję i dekolt kremem przeciwsłonecznym przed wyjściem na zewnątrz. Wykonuj ćwiczenia pomagające uelastycznić mięśnie szyi, np. unoszenie i opuszczanie głowy lub skręcanie jej na boki. Dbaj również o przyjmowanie odpowiedniej pozycji w trakcie snu oraz pracy. Jeśli palisz papierowy, jak najszybciej zerwij z nałogiem. Palenie tytoniu ma bardzo zły wpływ na produkcję kolagenu oraz elastyczność skóry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także