PoradyOrganizacjaNatychmiast wyrzuć z łazienki. Trzymając, tylko sobie szkodzisz

Natychmiast wyrzuć z łazienki. Trzymając, tylko sobie szkodzisz

Czego nie trzymać w łazience?
Czego nie trzymać w łazience?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Figure8Photos

13.03.2024 08:08

Kiedyś przychodzi ten czas, gdy musisz posprzątać szafki w łazience. Zapewne masz tam milion produktów, które twoim zdaniem są "potrzebne" lecz prawda jest taka, że większość z nich nadaje się do kosza. Czego nie trzymać w łazience? Mamy całą listę artykułów, którym musisz się przyglądnąć.

Moja łazienka do niedawna przypominała składzik. Było tam wszystko, począwszy od starych kosmetyków, których data przydatności minęła parę miesięcy wcześniej aż po połamane akcesoria do włosów, których więcej bym nie użyła. Jeśli chcesz odgruzować łazienkę, zrób porządny rachunek sumienia i wyrzuć niepotrzebne rzeczy. Podpowiem ci, na co zwrócić uwagę podczas sprzątania.

Czego nie trzymać w łazience? Te rzeczy powinny znaleźć się w koszu

Łazienka to najczęściej miejsce przechowywania wszystkiego, co nie ma swojej półki w domu i ląduje w dolnej szufladzie łazienkowej szafki. Dziś jest odpowiedni dzień na przeglądnięcie wszystkiego, co się w niej znajduje. Postępuj zgodnie z listą, a pozbędziesz się rupieci raz na zawsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zacznij od czegoś, co niesie największe niebezpieczeństwo — przeterminowane leki. Jeśli masz w łazience szufladę na tabletki, koniecznie ją przejrzyj. Tabletki, syropy czy krople po terminie nie mogą czekać w szafce, aż ktoś nagle przypadkowo ich użyje. Przeterminowane leki należy wyrzucić do odpowiedniego kosza, który najczęściej znajdziesz w pobliskiej aptece.

Zrób rachunek sumienia i wyrzuć te kosmetyki

Przyznaj się, czy ty też kiedyś kupiłaś nowy lakier do paznokci, ale po kilku użyciach odłożyłaś go do szafki na wieczne zapomnienie? Taka sytuacja zdarzyła się każdej z nas, dlatego nie warto się wewnętrznie biczować. Po prostu ją wyrzuć i po kłopocie.

Żel pod prysznic, krem z terminem do końcówki zeszłego roku czy kosmetyki, które pamiętają twoje dwudzieste urodziny – to wszystko powinno znaleźć się w koszu. Po pierwsze stosowanie takich kosmetyków może być niebezpieczne dla skóry, bo są stare, przez co ich działanie mogło się kompletnie zmienić. Łazienka to nie składzik na takie rzeczy.

Co jeszcze powinno dawno zniknąć z twojej łazienki? Próbki kosmetyków, których i tak nie używasz, mini kosmetyki "na wyjazd", które stoją w szafce od kilku lat, stare pędzle i gąbki, które są rajem dla bakterii. To wszystko miało swój czas dawno temu i jeśli nie używałaś żadnej z tych rzeczy od roku, to znak, że już tego nie zrobisz.

Łazienka to nie miejsce na te przedmioty

Szafki w łazience powinny być przejrzyste i wolne od bibelotów, które jedynie powodują bałagan. Wszelkie akcesoria do włosów z brakującymi elementami, spinki, połamane wsuwki czy rozciągnięte gumki powinny dawno zniknąć z łazienki. Podobnie w przypadku zepsutych sprzętów, które trzymasz tylko z sentymentu, mimo że przestały działać dawno temu.

Warto przyjrzeć się ilości posiadanych rzeczy. Jeśli masz kilka sztuk obcinaczy, nożyczek i grzebieni możesz je odkazić i wystawić za darmo na grupie sprzedażowej. Z pewnością ktoś się na nie skusi, a ty pozbędziesz się zbędnych śmieci. Ostatnia grupa rzeczy, które muszą zniknąć z łazienki to stare ręczniki, dywaniki, spleśniała zasłona do prysznica czy ścierki do mycia, których i tak nie wykorzystujesz.

Mniej znaczy lepiej, a w tym przypadku czyściej. Przejrzysta łazienka wygląda na bardziej zadbaną, mimo że jedyne co się zmieniło to ilość przedmiotów na półkach. Już wiesz czego nie trzymać w łazience, więc nie czekaj i zacznij przeglądanie szafek już dziś!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także