PoradyLajfhakiWcale nie wyrzucam starego lakieru do paznokci. Wykorzystuję go w domowych tarapatach

Wcale nie wyrzucam starego lakieru do paznokci. Wykorzystuję go w domowych tarapatach

co zrobić ze starym lakierem do paznokci, fot. Genialne
co zrobić ze starym lakierem do paznokci, fot. Genialne
14.10.2023 15:02

Z pewnością każda kobieta posiada przynajmniej jeden taki kosmetyk. Jednak często nie starcza na długo, ponieważ szybko zasycha, przez co ląduje w koszu. Podpowiadamy, co zrobić ze starym lakierem do paznokci, aby dać mu drugie życie.

Zadbane i estetycznie pomalowane paznokcie dodają pewności siebie, ponieważ wyglądamy dzięki nim niezwykle elegancko. Jednak okazuje się, że lakier do paznokci służy nie tylko do ich malowania. Koniecznie trzeba mieć przynajmniej jedną buteleczkę w domu, aby szybko poradzić sobie w rozwiązaniu domowych tarapatów.

Co zrobić ze starym lakierem do paznokci?

  • Z pewnością każdej z nas zdarzyła się awaria w postaci oczka na rajstopach. Zazwyczaj dzieje się to akurat wtedy, kiedy nie mamy w zapasie drugiej pary, a niezabezpieczona dziurka może podrzeć je całkowicie. Z pomocą przychodzi lakier do paznokci, który wystarczy nałożyć na oczko. Dzięki temu nie zrobi się większe.
  • Nawlekanie nitki na igłę to prawdziwa zmora, ponieważ potrzeba do tego dobrej ręki i wzroku. Można sobie jednak trochę w tym pomóc, Wystarczy zamoczyć w lakierze końcówkę nitki, a sama nawlecze się na igłę, bez zbędnych nerwów.
  • Rozdwojone końcówki sznurówek często nie chcą z nami współpracować. W efekcie buty nie są zasznurowane, a nasze nerwy zszargane. Wszystko, co potrzebne, to kropelka lakieru do paznokci, która szybko je sklei.
  • Każdy z pewnością ma pęk takich samych kluczy, przez co nie potrafi ich odróżnić. Wystarczy, że sięgniesz po kolorowe lakiery do paznokci i pomalujesz ich końcówki, a z pewnością już nigdy się nie pomylisz.
Obraz

Do czego jeszcze warto użyć starego lakieru do paznokci?

Znakomicie sprawdzi się on do zabezpieczenia paragonów, które z czasem blakną. Szczególnie jest to uciążliwe, gdy kupujemy drogie rzeczy na gwarancji. Wtedy należy sięgnąć po bezbarwny lakier, który na długi czas je zaimpregnuje. Okazuje się, że stare lakiery mogą posłużyć także do dekoracji naczyń np. kubków. Dzięki nim zyskają one nowe życie, a przy okazji malowanie będzie świetną zabawą dla dzieci. Lakier może też zakamuflować uszkodzone przedmioty np. meble lub buty, które często ulegają zniszczeniu w strategicznych miejscach. Nie inaczej jest w przypadku rys na obcasach, które lakier błyskawicznie zakamufluje. Lakiery do paznokci mogą zastąpić nawet klej, ponieważ skutecznie przymocują to, co odpadło.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także